REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Twój własny Android z Androidify

Sympatyczny robot kojarzący się z nazwą Android wśród wielu wzbudza sympatię nie mniejszą, niż Linuksowy pingwin. Teraz można zaprojektować go na swoje podobieństwo.

28.03.2013
15:50
Twój własny Android z Androidify
REKLAMA
REKLAMA

Gry mające na celu ubieranie wirtualnych modeli mają największe powodzenie w Japonii. W końcu w wielu internetowych wyszukiwarkach to właśnie fraza "japońskie ubieranki" jest wpisywana w celu odnalezienia elektronicznych, rysunkowych przebieralni. Wszystko wskazuje jednak, że nie trzeba być ani Azjatą, ani nastolatką, ani miłośnikiem The Sims, żeby dać się porwać tworzeniu animowanych postaci.

Androidify to aplikacja stworzona we współpracy z Google Creative Labs. Pozwala ona na modyfikowanie znanego wizerunku zielonego robota. Możliwości jest tu całkiem sporo - od zmiany rozmiaru każdej z części ciała i fryzury, po ustalenie koloru skóry, garderoby i akcesoriów. Twórcy zadbali o to, żeby przy odpowiedniej kombinacji dało się wyrazić odpowiedni styl, klasę i oddać pewne podobieństwo do rzeczywistych postaci.

Androidify 800×640

Jaki w tym cel? Czysta zabawa, oczywiście. Podobnie, jak miało to miejsce na przykład w produkcji Maxis, gdzie przez długie minuty można było głowić się nad odpowiednim strojem, który nie wpływał na rozgrywkę. Choć swoją przygodę z The Sims skończyłem na pierwszej części bez dodatków, poza projektowaniem domu, to właśnie tworzenie członków rodziny było moim ulubionym zajęciem. W przeciwieństwie do samego wirtualnego życia, było tak nieschematyczne, że nie nudziło. Oczywiście, czasy się zmieniły i dostępne są bardziej zaawansowane narzędzia (jak choćby The Sims 3 z możliwością wpływania nawet na szczegółowe rysy twarzy), jednak prostota jest dziś w cenie. Z Androidify można stworzyć własny, geekowy portret przy jedynie kilku kliknięciach.

Dobór odpowiednich elementów i akcesoriów dla naszego robota może zaowocować na przykład stworzeniem własnego avatara na portale internetowe. Aplikacje tego typu mają całkiem spore powodzenie. Przeglądając różne serwisy można przekonać się, że wielu użytkowników do kreacji podobizn wykorzystuje narzędzia takie jak South Park Studio czy Mangatar. Prawdopodobnie wkrótce w sieci zaroi się od droidopodobnych znajomych.

REKLAMA
Androidify 800×500

Poza samym tworzeniem poszczególnych postaci, Androidify pozwala na ich wysyłanie przez dowolne łącza (e-mail, serwisy społecznościowe itp.) lub tworzenie wewnętrznej galerii. To sprawia, że w chwilach nudy jest to naprawdę wciągająca zabawa. I to nie tylko dla nastolatek - sprawdzone!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA