REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Znamy szczegóły gry planszowej „Wiedźmin: Stary świat” od CD Projekt RED i Wookiego. Kiedy początek zbiórki i premiera?

Firma CD Projekt RED w grudniu 2019 roku zawarła porozumienie z Andrzejem Sapkowskim na dalsze tworzenie gier umiejscowionych w uniwersum „Wiedźmina”. Jedną z pierwszych zapowiedzianych nowości jest gra przygodowa „Wiedźmin: Stary świat” tworzona wraz Łukaszem „Wookie'em” Woźniakiem. Znamy pierwsze szczegóły na jej temat.

10.02.2021
18:08
wiedźmin stary świat
REKLAMA
REKLAMA

Fani serii „Wiedźmin” od dłuższego czasu nie muszą się obawiać o przyszłe produkcje z udziałem Geralta z Rivii, jego towarzyszy oraz innych postaci żyjących w świecie wymyślonym przez Andrzeja Sapkowskiego. W trakcie produkowania są aż trzy nowości od serwisu Netflix, bo oprócz 2. sezonu „Wiedźmina” powstają także animacja „Wiedźmin: Zmora wilka” i aktorski prequel „The Witcher: Blood Origin”. Swoje plany dotyczące prequela bądź sidequela od lat ma też Andrzej Sapkowski, a przecież nie można też zapominać o CD Projekt RED.

Polskie studio gier wideo w ostatnich miesiącach przeżywało swoje problemy ze względu na nieudaną premierę „Cyberpunk 2077”, ale wielu graczom wciąż kojarzy się dobrze w kontekście trylogii o Geralcie. Dlatego nie brak osób, które chętnie kupiłyby „Wiedźmina 4” od CD Projekt RED, nie zważając na ostatnie kłopoty firmy. Na ogłoszenie podobnego projektu przyjdzie im trochę poczekać, ale w międzyczasie będą mogli zagrać w oryginalną grę planszową z tego samego uniwersum.

Wiedźmin: Stary świat” to gra przygodowa dla 2-5 osób od CD Projekt RED i Łukasza „Wookie'ego” Woźniaka.

Popularny youtuber i twórca gier planszowych ogłosił współpracę z warszawskim studiem już oficjalnie za pomocą swoich mediów społecznościowych. Do opinii publicznej zostały także przekazane pierwsze informacje dotyczące fabuły, rozgrywki i planowanej daty premiery. W „Wiedźmin: Stary świat” pokierujemy jednym z wiedźminów na długo przed narodzinami Geralta z Rivii. Profesjonalni zabójcy potworów nie byli wówczas jeszcze traktowani z rezerwową, bo ze względu na niespotykaną plagę potworów stanowili bardzo istotną pomoc dla mieszkańców.

Wszyscy gracze będą wędrować po rozległej mapie, podejmować się trudnych zadań i wyborów moralnych, walczyć z potworami, a nawet ścierać się z innymi wiedźminami o honor swojej szkoły. Najważniejszym elementem rozgrywki w „The Witcher: Old World” będzie tworzona w trakcie gry talia kart:

REKLAMA

Gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności – podkreślono na oficjalnej stronie zbiórki.

Początek kampanii crowdfundingowej do „Wiedźmin: Stary świat” ma ruszyć w maju 2021 roku na Zagramw.to oraz Kicstarterze. Planowaną premierę gry twórcy wyznaczyli zaś na kwiecień 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA