REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

PETA apeluje do twórców "Pierścieni Władzy" po śmierci konia. Żądają zmian

Podczas realizacji zdjęć do 2. sezonu serialu Amazona "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" doszło do przykrego incydentu. Jeden z przebywających na planie koni zmarł z powodu niewydolności serca. Wydarzenie spotkało się z szybką reakcją obrońców praw zwierząt i PETA - ci ostatni wydali oświadczenie i zażądali wprowadzenia natychmiastowych zmian.

27.03.2023
15:01
władca pierścieni pierścienie władzy 2 sezon koń peta
REKLAMA

Trwają zdjęcia do 2. sezonu serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". 21 marca na planie znajdowało się ponad 30 koni. Niestety, jeden z nich zmarł - badania potwierdziły, że przyczyną była niewydolność serca. Amazon Studios podało, że do incydentu doszło podczas ćwiczeń przed próbami. Na miejscu znajdowali się weterynarz i przedstawiciel American Humane Association (amerykańska organizacja dbająca o dobro i bezpieczeństwo zwierząt)

Jak można się spodziewać, sytuacja wywołała powszechny sprzeciw. Stanowczo zareagowała m.in. PETA, czyli organizacja zrzeszająca członków walczących o prawa zwierząt. W przeszłości wielokrotnie podejmowała interwencje przy okazji różnych produkcji w celu nakłonienia twórców do rezygnacji z wykorzystywania żywych zwierząt do filmów i seriali.

REKLAMA

Czytaj także:

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. PETA apeluje po śmierci konia

Wygląda na to, że życie pod ziemią z orkami to dla producentów "Pierścieni Władzy" codzienność - mają oni możliwość wykorzystania CGI i innych humanitarnych metod, które nie doprowadziłyby bezbronnych koni do śmierci na planie, a jednak tego nie robią. PETA wzywa twórców serialu - i wszystkich innych producentów - do podjęcia się nowej misji, czyli kręcenia bez wykorzystania jakichkolwiek prawdziwych koni. Jeśli nie mogą uniknąć wyzysku zwierząt dla swojej sztuki, powinni znaleźć nowe medium, ponieważ nikt nie chce oglądać spin-offu z męką jako motywem przewodnim

- czytamy w oświadczeniu PETA.
REKLAMA

Amazon informował, że trener nie był w kostiumie, a zdarzenie nie było filmowane. Śmierć koni na planach nie jest, niestety, rzadkością. Podobna sytuacja miała miejsce choćby podczas realizacji zdjęć do filmu "Hobbit. Niezwykła podróż" Petera Jacksona, gdzie w sumie życie straciły trzy konie.

Reżyserią nowych odcinków "Pierścieni Władzy" zajmuje się kobieca ekipa: Charlotte Brändström, Sanae Hamri i Louise Hooper. Data premiery drugiego sezonu tej produkcji pozostaje nieznana. "Jedynka" okazała się największą premierą w historii Prime Video, przyciągając 25 milionów widzów w ciągu pierwszych 24 godzin.

Pierścienie Władzy
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA