REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Jedna suknia to za mało. Zendaya wystąpiła na MET Gali 2024 w aż dwóch kreacjach

MET Gala 2024 już się odbyła. W tym roku światowej sławy gwiazdy po raz kolejny zaprezentowały się w niezwykłych strojach. To już zresztą wieloletnia tradycja. Niektórym jednak jedna kreacja nie wystarcza. Zendaya postanowiła oczarować wszystkich dwukrotnie. Na słynnych schodach Metropolitan Museum of Art pojawiła się w aż dwóch stylizacjach.

07.05.2024
15:33
Zendaya, stroje, dwie suknie, MET Gala 2024
REKLAMA

MET Gala określana jest jako największe święto mody na świecie. Towarzyszy ona otwarciu słynnej wystawy w Instytucie Kostiumów Metropolitan Museum of Art, która w tym roku miała tytuł „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”. Zgodnie z tradycją MET Gala odbywa się zawsze w pierwszy poniedziałek maja. Jest to ogromne wydarzenie, a udział w nim, za każdym razem, biorą znane osobistości ze świata show-biznesu. Każdą z nich obowiązuje konkretny dress code. W 2024 roku był to „The Garden in Time”, inspirowany opowiadaniem J.G. Ballarda pod tym samym tytułem. Przeważały zatem motywy florystyczne oraz inspiracje pojęciem czasu. Nie zabrakło kwiatów, gałęzi, zegarów czy wskazówek. Trzeba przyznać, że tym razem gwiazdom udało się wpasować w temat wydarzenia, choć nie zawsze tak było. Wielokrotnie zdarzało się już, że celebryci nie do końca rozumieli dany dress code lub reprezentowali go w bardzo pokraczny sposób. MET Gala jest organizowana i nadzorowana przez Annę Wintour od 1995 r. Uznawana jest również za zbiórkę funduszy na rzecz należącego do The Metropolitan Museum of Art Instytutu Kostiumów. Co roku event przynosi wielomilionowe zyski.

REKLAMA

Zendaya w dwóch kreacjach na MET Gali 2024

Jedną z uczestniczek wydarzenia była oczywiście Zendaya, którą ostatnio możemy oglądać na kinowych ekranach bardzo często. Jeszcze niedawno widzowie byli zachwyceni jej rolą w drugiej części „Diuny”, a chwilę później rozpływali się nad jej aktorską kreacją w filmie „Challengers”. Uśmiech nie schodzi z ust wszystkich nawet wtedy, gdy artystka działa w branży modowej. Podczas tegorocznej MET Gali olśniła oraz zaskoczyła po raz kolejny. Pojawiła się nie w jednej, a w dwóch kreacjach. Zendaya zaczęła od niesamowitej ciemnobłękitnej sukni domu mody Maison Margiela, projektu Johna Galliano. Stylizacja o syrenim kroju, utrzymana w kolorystyce wzburzonego morza, doskonale oddawała temat przewodni imprezy, który zachęcał do czerpania inspiracji prosto z natury. Całość idealnie dopełniał niestandardowy makijaż.

Zendaya w pierwszej sukni na MET Gali 2024

Na tym oczywiście się nie skończyło. Chwilę później Zendaya pojawiła się w drugiej kreacji. Tym razem był to nigdy wcześniej nienoszony projekt vintage Givechy, z kolekcji na wiosnę 1996, również projektu Johna Galliano. W tej stylizacji zdecydowanie przeważała połyskująca czerń, ale nie zabrakło również kwiatowych motywów, które zostały zawarte w fantazyjnym nakryciu głowy. Wielobarwne róże i mroczny kolor sukni okazały się współgrać ze sobą perfekcyjnie. Zendaya słynie już ze swoich niezwykle kreatywnych strojów. Przypomnijmy, że każda promocja filmu z jej udziałem wiąże się z wystąpieniem aktorki w kreacji inspirowanej danym tytułem. MET Gala jest więc wydarzeniem wręcz stworzonym dla niej.

Zendaya w drugiej sukni na MET Gali 2024
REKLAMA

Więcej o Zendayi czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA