REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

Amazon Prime Video: co warto obejrzeć w weekend? 5 ciekawych filmowych nowości serwisu

Weekend to czas odpoczynku, relaksu po ciężkim tygodniu pracy, ale też przeglądania serialowych i filmowych nowości w streamingu. Trzeba przyznać, że jest w czym przebierać. Z pewnością każdy znajdzie idealną dla siebie produkcję, w której to będzie mógł zatracić się bez reszty. Zebraliśmy je wszystkie tutaj. Sprawdzamy najciekawsze propozycje dostępne w serwisie Amazon Prime Video, które warto obejrzeć przez sobotę oraz niedzielę.

24.05.2024
15:20
Co warto zobaczyć w weekend, Amazon Prime Video, nowości, filmy
REKLAMA

Tak, w końcu nastał ten czas. Ci, którzy mieli zobaczyć serial „Fallout”, mają to już za sobą. Czy to oznacza, że produkcja w końcu opuściła ranking najchętniej oglądanych tytułów w Polsce? Ależ oczywiście, że nie. Pewnie długo się to jeszcze nie wydarzy. Czasami ustępuje ona jednak miejsce innym propozycjom, ale te szybko z podium spadają, w przeciwieństwie do „Fallouta”. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się również serial „Maxton Hall. Dwa światy”, który obecny jest w zestawieniu już całkiem długo. Jednakże w ostatnich dniach serca widzów skradł polski film. „Nieobliczalna” z Julią Wieniawą znajduje się obecnie na szczycie rankingu. Oczywiście taka sytuacja nie oznacza, że na platformie Amazon Prime Video nie pojawiły się żadne interesujące nowości. Wręcz przeciwnie – tych jest całkiem sporo i każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego. Zebraliśmy dla was 5 najbardziej intrygujących tytułów. Gwarantujemy, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

REKLAMA

Spis treści:

Co obejrzeć w weekend na Amazon Prime Video - Pogromcy duchów: Imperium lodu

„Pogromcy duchów: Imperium lodu” to film w reżyserii Gila Kenana, który doczekał się swojej polskiej premiery kinowej 5 kwietnia 2024 roku. Akcja tytułu przenosi widzów do Nowego Jorku. Spenglerowie po wyprowadzce z domu rodzinnego znajdują nowe miejsce w byłej siedzibie firmy. Mieści się ona w remizie strażackiej, którą odkupiła firma Winstona Zeddemore’a (Ernie Hudson). Nieustraszona grupa wciąż ratuje wiecznie zagrożony świat, ścigając duchy w przerobionym Cadillacu. Samochód jest oczywiście wręcz nafaszerowany sprzętem najwyższej generacji. Jednak działania Pogromców nie przynoszą jedynie pozytywnych skutków. Wiążą się one z regularnym pustoszeniem miasta oraz ciągłym narażaniem zwykłych obywateli. Nie podoba się to obecnemu burmistrzowi, Walterowi Peckowi (William Atherton). Mężczyzna zrobi wszystko, aby zdelegalizować grupę. Tymczasem rodzina Spenglerów również przechodzi kryzys. Nastoletnia Phoebe (Mckenna Grace) zostaje odsunięta od prac w terenie. Większość swojego czasu spędza od teraz w piwnicy Raya (Dan Aykroyd), który przez przypadek wchodzi w posiadanie pewnej mosiężnej kuli o potężnej mocy. Uwolniony przez nią zły impuls może zniszczyć cały świat, a dokładniej – zamrozić go. Nowi oraz kultowi Pogromcy Duchów muszą połączyć siły, aby zapobiec tragedii.

Zwiastun filmu Pogromcy duchów: Imperium lodu

Film „Pogromcy duchów: Imperium lodu” można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

„Tuż po zmroku”

„Tuż po zmroku” to film w reżyserii Benjamina Brewera, który doczekał się swojej premiery dokładnie 11 marca 2024 roku. Zabiera on widzów do świata po apokalipsie. Paul (Nicolas Cage) mieszka na odludnej farmie z dwoma nastoletnimi synami, Thomasem (Maxwell Jenkins) i Josephem (Jaeden Martell). Za dnia cała rodzina wiedzie dość spokojne życie, ale w nocy nikt nie może być spokojny. Po zmroku z ukrycia wychodzą krwiożercze stwory, które są dla ludzi śmiertelnie niebezpieczne. Pewnego dnia Thomas podejmuje bardzo złą decyzję i nie wraca do domu na czas. Jego ojciec bardzo się o niego martwi, więc postanawia opuścić miejsce zamieszkania, aby odnaleźć syna. Nie będzie to oczywiście zadanie łatwe, gdyż zagrożenie czai się na każdym kroku.

Zwiastun filmu Tuż po zmroku

Film „Tuż po zmroku” można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

„Nahir”

„Nahir” to film w reżyserii Hernána Guerschuny’a, który doczekał się swojej światowej premiery na VOD 22 maja 2024 roku. Historia w nim przedstawiona wydarzyła się naprawdę. Nahir Galarza została prawomocnie skazana na dożywocie za zabójstwo swojego ówczesnego chłopaka. Jednak pomimo wyroku nadal pojawia się mnóstwo pytań. Ludzie zastanawiają się, czy była to zbrodnia w afekcie i czy faktycznie prawda została już całkowicie odkryta. Jest to jedna z najbardziej kontrowersyjnych spraw kryminalnych, które w ostatnich latach wstrząsnęły Argentyną. Nahir Galarza jest aktualnie najmłodszą kobietą z takim wyrokiem w kraju. Film o dziwo nie jest w pełni dokumentem. Lepiej określić go mianem thrillera z elementami klasycznego dreszczowca.

Zwiastun filmu Nahir

Film „Nahir” można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

„Strasznie głośno, niesamowicie blisko”

„Strasznie głośno, niesamowicie blisko” to film w reżyserii Stephena Daldry’a, który doczekał się swojej premiery 13 kwietnia 2012 roku. Opowiada historię dziewięcioletniego Oskara Schella (Thomas Horn). Chłopak jest niezwykle bystry. Uwielbia wynalazki, interesuje się muzyką, a przede wszystkim jest niesamowicie ciekawy otaczającego go świata. Jego głównym celem jest odnalezienie w Nowym Jorku zamka, do którego będzie pasował posiadany przez niego wyjątkowy klucz. Przedmiot ten należał pierwotnie do jego ojca Thomasa (Tom Hanks). Mężczyzna niestety zginął tragicznie w wyniku niesławnego zamachu z 11 września. Jego syn zrobi wszystko, aby pamięć o nim nigdy nie zniknęła.

Zwiastun filmu Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Film „Strasznie głośno, niesamowicie blisko” można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

Co warto zobaczyć w weekend na Amazon Prime Video - The Blue Angels

„The Blue Angels” to film w reżyserii Paula Crowdera, który doczekał się swojej premiery 17 maja 2024 roku. Jest to niesamowicie interesujący dokument o najnowszej klasie legendarnej eskadry lotniczej Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej o nazwie Blue Angels. Produkcja ta śledzi odważną drużynę podczas niezwykle intensywnego szkolenia. Jeśli lubicie taką tematykę, to jest to tytuł wręcz idealny dla was.

Zwiastun filmu The Blue Angels

Film „The Blue Angels” można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

REKLAMA

Więcej o produkcjach dostępnych w serwisie Amazon Prime Video, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA