REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Nie ma mocnych na "Reachera". Ale polski thriller i tak rzuca mu wyzwanie na Amazonie

Inaczej być nie mogło. "Reacher" kolejny tydzień z rzędu jest najpopularniejszym serialem na Amazon Prime Video w naszym kraju. Konkurencja nie ma z nim w tej chwili żadnych szans. Jednakże użytkownicy platformy coraz chętniej sięgają też po polski thriller, który już jakiś czas temu zagościł w serwisie.

23.12.2023
15:02
reacher amazon prime video 2 sezon najpopularniejsze
REKLAMA

Popularność 2. sezonu "Reachera" nie jest dziełem przypadku. Weźmy pod uwagę, że mamy przecież do czynienia z kontynuacją jednego z hitów Amazon Prime Video zeszłego roku. Na chwilę przed jej premierą użytkownicy platformy powtarzali sobie lub dopiero zapoznawali się z wcześniejszymi odcinkami, dając im drugie życie - wywindowali je na wysokie miejsce na liście najchętniej oglądanych tytułów w serwisie. Kiedy więc sequel wreszcie zadebiutował, z miejsca stał się hitem.

Wiadomo jak to jest z listami popularności. Nie zawsze trafiają na nie dobre produkcje. Tym razem jednak hitowy status jest jak najbardziej zasłużony. W 2. sezonie "Reachera" główny bohater powraca bowiem jeszcze większy (nie wiem, jak to możliwe) i bardziej wściekły. Dużo się w serialu dzieje, bo zgodnie z logiką sequeli jest tu szybciej, bardziej i śmieszniej. Tym razem przecież sprawa jest osobista. Dzięki temu twórcy dostają pretekst, aby docisnąć pedał gazu do dechy. I chętnie z niego korzystają.

Więcej o "Reacherze" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Amazon Prime Video - co oglądają Polacy?

O ile 1. sezon "Reachera" zadebiutował od razu w całości, w przypadku 2. na start dostaliśmy jedynie trzy odcinki. Jak podaje Deadline, była to największa globalna premiera tego roku. Co oznacza, że na produkcję rzuciło się więcej osób niż na spin-off "The Boys", kontynuację "Niezwyciężonego", czy nawet drugi najdroższy serial w historii - "Cytadela". Właściwie to Amazon Prime Video nie miało takiego hitu od czasu "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy".

2. sezon "Reachera" również w Polsce od czasu swojej premiery jest numerem jeden na liście najpopularniejszych tytułów Amazona w naszym kraju. To się nie zmieniło, bo przecież w miniony piątek pojawił się kolejny odcinek, podbijając jeszcze zainteresowanie produkcją. Do 19 stycznia 2024 roku, czyli finału produkcji, nie ma powodów, żeby spodziewać się, że coś produkcję zdetronizuje z pierwszego miejsca zestawienia najchętniej oglądanych filmów i seriali dostępnych na platformie.

Reacher: 2 sezon - Amazon Prime Video

Jak jednak wiemy, dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. W takim wypadku zwycięzcą zestawienia w tym tygodniu okazuje się "Ukryta sieć", która dzielnie goni "Reachera". Adaptacja prozy Jakuba Szamałka już zresztą od dłuższego czasu gości na liście najpopularniejszych tytułów Amazona. Do tej pory znajdowała się jednak na dalszych miejscach. Wreszcie jednak wspięła się niemal na szczyt zestawienia.

"Ukryta sieć" nie jest kolejnym polskim kryminałem. To mroczny thriller, który umiejętnie łączy ze sobą elementy kina gatunkowego i artystycznego. Serio! W Polsce wreszcie się to udało. Dlatego film ogląda się w napięciu i z przyjemnością.

Ukryta sieć - Amazon Prime Video

Na liście najpopularniejszych tytułów Amazon Prime Video w tym tygodniu znalazło się zresztą więcej polskich akcentów. Na 6. miejscu zestawienia pojawiło się bowiem "Na chwilę, na zawsze". To już romans z Pawłem Domagałą i Martyną Byczkowską w rolach głównych.

REKLAMA

Amazon Prime Video - najpopularniejsze w tym tygodniu

 1. Reacher
 2. Ukryta sieć
 3. Los Farad
 4. Silver. Księga snów
 5. Jestem bogiem
 6. Na chwilę, na zawsze
 7. Świąteczna aleja
 8. Gen V
 9. The Boys
 10. Święta u ciebie czy u mnie? 2
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA