REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Mark Hamill może już nigdy nie zagrać ukochanej postaci. Powód jest poruszający

Mark Hamill ma na swoim koncie dwie ikoniczne role. Jest przede wszystkim Luke'iem Skywalkerem z "Gwiezdnych wojen", ale w sercach fanów rozgościł się też jako Joker z animacji z "Batmanem". Jako księcia zbrodni możemy go już jednak nie usłyszeć. Powód? Wzruszający.

19.01.2023
9:21
mark hamill joker batman głos
REKLAMA

Mark Hamill wielką gwiazdą nigdy nie został. Nie gra w blockbusterze za blockbusterem, ale trudno o aktora znanego z bardziej ikonicznych ról. On jest legendą. Serca fanów najpierw podbił jako Luke Skywalker w "Gwiezdnych wojnach", a potem wcielając się w Jokera. Komiksowemu superzłoczyńcy z uniwersum "Batmana" regularnie podkłada głos w kolejnych produkcjach animowanych, czy też grach.

Chociaż Joker wielokrotnie przemawiał głosem innych aktorów (np. w "DC Super Hero Girls" Jeremiach Watkinsa, a w "Harley Quinn" Alana Tudyka), to jednak animowanego księcia zbrodni od razu kojarzymy z Markiem Hamillem. Niestety w kolejnych projektach możemy go już nie usłyszeć. Na ten moment nie potrafi on sobie wyobrazić, żeby kiedykolwiek miał do roli powrócić.

REKLAMA

Batman - Mark Hamill już nigdy nie zagra Jokera?

Rzecz w tym, że Joker Marka Hamilla zawsze istniał w odniesieniu do Batmana Kevina Conroya. Aktor podkładający głos Mrocznemu Rycerzowi zmarł jednak w zeszłym roku. Bez niego to już nie będzie to samo. Dlatego gwiazdor "Gwiezdnych wojen" nie chce już wracać do roli księcia zbrodni. Jak powiedział w wywiadzie dla "Empire" (relacjonowanym przez portal ScreenRant):

Dzwonili i mówili: "chcą, żebyś zagrał Jokera", a ja tylko pytałem "czy Kevin jest Batmanem?". Wchodziłem w to, tylko jeśli odpowiedź była pozytywna. Byliśmy jak partnerzy. Jak Flip i Flap. Bez Kevina, nie wydaje mi się, żeby istniał dla mnie jakiś Batman.

REKLAMA
Batman - Joker - Mark Hamill

Wygląda na to, że to koniec pewnej epoki. Będą oczywiście kolejni Batmani i Jokerzy - tak w produkcjach animowanych, jak i aktorskich. Jednakże wypowiedź Marka Hamilla łamie serca fanów na całym świecie. Dla nich to on na zawsze zostanie najlepszym księciem zbrodni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA