REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

„Bridgertonowie”: podobne produkcje. Brakuje wam tego serialu? Śpieszymy z pomocą

Za nami pierwsza część 3. sezonu serialu „Bridgertonowie”. Powiedzieć, że wokół tej premiery zrobiło się bardzo głośno, to jak nie powiedzieć praktycznie nic. W pewnym momencie TikTok został wręcz przejęty przez treści związane z tą produkcją. Na premierę drugiej połowy nowej odsłony serii spragnieni widzowie będą musieli jeszcze trochę poczekać. Aż do 13 czerwca można zatem poświęcić czas na nieco inne, aczkolwiek bardzo zbliżone tematycznie tytuły. Przedstawiamy 10 produkcji podobnych do serialu „Bridgertonowie”.

30.06.2024
15:29
Top 10 produkcji podobnych do serialu Bridgertonowie od Netfliksa
REKLAMA

Niedawno dowiedzieliśmy się, że 1. część 3. sezonu serialu „Bridgertonowie” może poszczycić się najlepszym otwarciem w historii popularnej serii. W ciągu pierwszych 4 dni zgromadził on przed ekranami aż 45,1 mln widzów. Jest to jeden z najlepszych wyników wygenerowanych na platformie Netflix. Nic więc dziwnego, że fani tej produkcji nie mogą się już doczekać kontynuacji. Nigdy wcześniej też nie musieli na nią czekać, do tej pory w ich ręce oddawane były wszystkie odcinki danego sezonu. Taka decyzja serwisu spotkała się z dość chłodnym przyjęciem widzów, aczkolwiek pod względem czysto marketingowym miała ogromny sens. W tym czasie aktorzy podróżują po całym świecie i podsycają apetyty na więcej. Rodzą się coraz to nowsze plotki, domysły i łączenie gwiazd w pary w realnym życiu. Twórcy robią wszystko, aby utrzymać odbiorców w niezwykle barwnym świecie „Bridgertonów” jak najdłużej się da. Każdy jednak pamięta o miesięcznej przerwie, która tworzy, powiedzmy to sobie szczerze, lukę gotową do wypełnienia. Dlatego też zebraliśmy dla was 10 produkcji podobnych do serialu „Bridgertonowie”. Miłego seansu!

REKLAMA

Spis streści:

Bridgertonowie: TOP podobnych produkcji - Downton Abbey (2010 – 2015)

„Downton Abbey” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 26 września 2010 roku. Opowiada historię ludzi, głównie przedstawicieli służby, żyjących na dworze należącym do państwa Grantham i ich córek. Opiekę nad ogromnym domem sprawują wspólnie kamerdyner Carson (Jim Carter) i ochmistrzyni, pani Hughes (Phyllis Logan). Lord Grantham (Hugh Bonneville) zabiega o utrzymanie rodzinnego majątku i przekazanie go następnemu pokoleniu. Dzielnie pomaga mu w tym żona imieniem Cora (Elizabeth McGovern). Wszystkiemu uważnie przygląda się również jego matka, Violet (Maggie Smith). Oczywiście nie może obejść się bez komplikacji. W katastrofie Titanica ginie przyszły zięć i spadkobierca lorda. Teraz dziedzicem fortuny zostać może jedynie nikomu nieznany kuzyn Matthew (Dan Stevens). Wraz z matką przybywa on do Downton Abbey.

Zwiastun serialu Downton Abbey

Serial „Downton Abbey” można obejrzeć online na platformach:

„Nastoletnia Maria Stuart” (2013 - 2017)

„Nastoletnia Maria Stuart” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 17 października 2013 roku. Opowiada on historię młodej Marii Stuart (Adelaide Kane). Dziewczyna wychowała się w zakonie i właśnie dlatego przez ponad 15 lat nie była świadoma tego, że jest tak naprawdę królową Szkocji. Jej pochodzenie wychodzi jednak na jaw, gdy jedna z zakonnic zostaje otruta. Wtedy też Maria wyjeżdża do Francji, aby poślubić syna króla, Franciszka (Toby Regbo). Na wytwornym dworze nie jest sama. Towarzyszą jej cztery przyjaciółki, a zarazem damy dworu: Kenna (Caitlin Stasey), Lola (Anna Popplewell), Greee (Celina Sinden) i Aylee (Jenessa Grant). Wybranek Marii nie jest zadowolony z faktu, że musi wziąć za żonę królową Szkotów. Nie jest to koniec komplikacji, gdyż w młodej kobiecie zakochuje się nieślubny syn Franciszka, Bash (Torrance Coombs).

Zwiastun serialu Nastoletnia Maria Stuart

„Łowczynie” (2023)

„Łowczynie” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 8 listopada 2023 roku. Opowiada on o grupie młodych Amerykanek. Wręcz kochają one dobrą zabawę. Śmiechom i tańcom w Londynie lat 70. XIX wieku nie ma końca. Jest to oczywiście ogromne oraz widoczne na pierwszy rzut oka zderzenie kulturowe. Młode, pełne życia kobiety zostały wysłane do Anglii tylko i wyłącznie po to, aby znaleźć sobie przyzwoitych mężów, którzy zapewnią im godne tytuły. W rzeczywistości pragną jednak czegoś więcej. Mają konkretne marzenia i nie zrezygnują z nich tak łatwo.

Zwiastun serialu Łowczynie

Serial „Łowczynie” można obejrzeć online na platformie Apple TV+.

„Sanditon” (2019 – 2023)

„Sanditon” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 25 sierpnia 2019 roku. Jest to ekranizacja ostatniej, nigdy nieskończonej powieści słynnej Jane Austen. Przedstawione w nim tytułowe Sanditon to miejsce, które bardzo szybko się zmienia. Kiedyś była to jedynie senna wioska rybacka. Teraz to przede wszystkim niezwykle modny kurort. Przekształcenie dotknęło również ludzi. Spontaniczna i oryginalna dziewczyna z prowincji, Charlotte Haywood (Rose Williams) rezygnuje z wiejskiej sielanki. Aktualnie chce wieść pełne intryg oraz romansów życie w nadmorskiej miejscowości. Na swojej nowej drodze napotyka wielu ciekawych osobników, m.in. przedsiębiorcę, Toma Parkera (Kris Marshall), dziedziczkę fortuny imieniem Georgiana (Crystal Clarke) czy charyzmatycznego Sidneya (Theo James). To właśnie w ich towarzystwie dziewczyna będzie odkrywała siebie, przy okazji szukając miłości swojego życia na własnych zasadach.

Zwiastun serialu Sanditon

Serial „Sanditon” można obejrzeć online na platformie Premiery Canal+.

„Pozłacany wiek”(2022)

„Pozłacany wiek” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 24 stycznia 2022 roku. Opowiada on historię młodej Marian (Louisa Jacobson). Dziewczyna po śmierci ojca przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby zamieszkać tam z bogatymi ciotkami - Agnes van Rhijn (Christine Baranski) oraz Adą Brook (Cynthia Nixon). Wspólnie spędzają czas w towarzystwie Peggy Scott (Denée Benton), początkującej pisarki, która szuka pretekstu, aby zacząć wszystko od nowa. Marian przypadkowo zostaje uwikłana w dość poważny konflikt. W świecie stojącym u progu nowoczesności młoda dziewczyna musi dostosować się do obowiązujących aktualnie norm społecznych. Przede wszystkim pragnie ona jednak odnaleźć w tym wszystkim własną drogę do szczęścia.

Zwiastun serialu Pozłacany wiek

Serial „Pozłacany wiek” można obejrzeć online na platformie Max.

„Hiszpańska księżniczka” (2019 – 2020)

„Hiszpańska księżniczka” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 5 maja 2019 roku. Opowiada on historię pięknej nastoletniej księżniczki, Katarzyny Aragońskiej (Charlotte Hope). Dziewczyna już tak naprawdę od dziecka wie, że zostanie żoną angielskiego następcy tronu. Przyjeżdża zatem do szarej i deszczowej Anglii ze swoim wspaniałym oraz różnorodnym dworem. Katarzyna zostaje księżną Walii, ale kiedy jej mąż, Książę Artur (Angus Imrie), nagle umiera, jej pozycja zostaje zagrożona. Kobieta twierdzi jednak, ze jej związek nigdy nie został skonsumowany, co daje jej wiele możliwości. Jako dziewica może wyjść za charyzmatycznego i upartego księcia Harry'ego (Ruairi O'Connor). Nie spotyka się to oczywiście z pozytywnym odbiorem podwładnych.

Zwiastun serialu Hiszpańska księżniczka

Serial „Hiszpańska księżniczka” można obejrzeć online na platformie PLAY NOW.

„Wielka” (2020 – 2023)

„Wielka” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 15 maja 2020 roku. Ukazuje on drogę, jaką pokonała Katarzyna Wielka (Elle Fanning) od nikomu nieznanej outsiderki, aż do najdłużej panującej kobiety w historii Rosji. Tytuł wykorzystuje jedynie wybrane i nieliczne fakty historyczne. Jest to przede wszystkim fikcyjna i satyryczna opowieść o młodej romantycznej dziewczynie, która przybyła do Rosji, aby wejść w zaaranżowane małżeństwo z carem Piotrem (Nicholas Hoult). Ma ogromną nadzieję na to, że w końcu znajdzie miłość oraz prawdziwe szczęście. Niestety zamiast tego odkrywa niebezpieczny, zdeprawowany i zacofany świat. Szybko podejmuje decyzję, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby go zmienić. Tego celu nie osiągnie w prosty sposób. Katarzyna musi zabić męża, pokonać kościół, pokrzyżować plany wojsku oraz przeciągnąć sądy na swoją stronę. To będzie naprawdę ciężka przeprawa.

Zwiastun serialu Wielka

Serial „Wielka” można obejrzeć online na platformach:

„Dickinson” (2019 – 2021)

„Dickinson” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 1 listopada 2019 roku. Opowiada on historię Emily Dickinson (Hailee Steinfeld). Dziewczyna mieszka w XIX-wiecznym amerykańskim miasteczku Amherst. Jej zainteresowania znacznie odbiegają od tego, czego pragną jej rówieśniczki. Nie chce szybko wyjść za mąż i całkowicie oddać się obowiązkom domowym. Jej marzeniem jest zostanie słynną poetką. Emily wręcz kocha pisać wiersze. Poświęca na to zdecydowaną większość swojego czasu. Oczywiście spotyka się to z ogólnym ostracyzmem społecznym. Przeciwny temu jest przede wszystkim jej ojciec. W realizacji celu wspiera ją jedynie przyjaciółka imieniem Sue (Ella Hunt). Dickinson stara się nie zwracać uwagi na krzywe spojrzenia i słowne docinki. Jest skupiona na swoim marzeniu. Serial jest luźno oparty na życiorysie poetki Emily Dickinson.

Zwiastun serialu Dickinson

Serial „Dickinson” można obejrzeć online na platformie Apple TV+.

„Buntowniczka Nell” (2024)

„Buntowniczka Nell” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 29 marca 2024 roku. Przenosi on widzów do XVIII-wiecznej Anglii. Nell Jackson (Louisa Harland) jest młodą i bardzo energiczną dziewczyną. Wyjątkowo nie lubi, jak ktoś mówi jej, co ma robić. Żyje na własnych zasadach i nie dostosowuje się do nikogo. Pierwszy raz widzimy ją, gdy przeciwstawia się zamaskowanym rozbójnikom. W tego typu sytuacjach u jej boku pojawia się skrzat imieniem Billy (Nick Mohammed). To właśnie on zapewnia jej nadludzką siłę, która przyciąga uwagę nie tylko ludzi podziwiających jej poczynania, ale też osób wpływowych i chcących wykorzystać tę moc w niecnych celach. Pewnego dnia Nell mocno spiera się z rozwydrzonym synem miejscowego właściciela ziemskiego, Thomasem Blanchefordem (Jake Dunn). Za sprawą pewnych nieoczekiwanych zdarzeń dziewczyna zostaje wrobiona w morderstwo. Zmuszona jest więc do ucieczki z miasta wraz z dwiema młodszymi siostrami. Złowrogi hrabia Poynton zrobi wszystko, aby zagarnąć dla siebie potężną moc dziewczyny.

Zwiastun serialu Buntowniczka Nell

Serial „Buntowniczka Nell” można obejrzeć online na platformie Disney+.

Top produkcji podobnych do serialu Bridgertonowie - Gentleman Jack (2019 – 2022)

„Gentleman Jack” to serial, który doczekał się swojej światowej premiery dokładnie 22 kwietnia 2019 roku. Opowiada on historię Anne Lister (Suranne Jones). Kobieta w 1835 roku powraca do miasta Halifax w hrabstwie West Yorkshire, po latach egzotycznych podróży i wspinania się po drabinie społecznej. Jest niesamowicie zdeterminowana. Zrobi wszystko, aby przywrócić dawną świetność swojej posiadłości, Shibden Hall. W tym celu musi ponownie otworzyć kopalnię węgla oraz zaaranżować sobie dobre małżeństwo. Anne nie ma jednak najmniejszego zamiaru wychodzić za mąż za mężczyznę. W zgodzie ze swoją naturą postanawia wziąć ślub z kobietą. Oczywiście nie może być to „zwykła” osoba. Jej wybranka musi być nieziemsko bogata.

Zwiastun serialu Gentleman Jack

Serial „Gentleman Jack” można obejrzeć online na platformach:

Więcej ciekawych zestawień znajdziesz na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA