REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Film Villeneuve'a z datą premiery. Czy chodzi o "Diunę 3"?

Studio Warner Bros. ujawniło datę premiery "filmu Denisa Villeneuve'a". I choć nie zdradzono jego tytułu, to po informacji zaczęto podejrzewać, że będzie to najprawdopodobniej kolejna część "Diuny", czyli "Mesjasz Diuny". Ma on być zwieńczeniem trylogii adaptacji Franka Herberta.

29.06.2024
10:21
diuna 3 premiera warner bros
REKLAMA

Nie jest tajemnicą, że Dennis Villeneuve marzył o stworzeniu trylogii "Diuny". Właściwie to jeszcze przed premierą 2. części, która zadebiutowała w marcu 2024 r., mówiło się równolegle o kolejnym filmie, co też skomentował sam reżyser: "Powiem tylko, że słowa są już na papierze" - stwierdził w minionym roku.

REKLAMA

Po potwierdzeniu informacji o "Diunie 3" okazało się jednak, że na nową część na podstawie powieści "Mesjasz Diuny" Franka Herberta będziemy musieli niestety jeszcze trochę poczekać. Villeneuve podkreślał bowiem, że zamierza zająć się też innymi projektami - mowa o produkcjach "Spotkanie z Ramą", "Kleopatra" oraz "Nuclear War", adaptacją nagrodzonej Pulitzerem powieści "Nuclear War: A Scenario" (ta ostatnia została potwierdzona w kwietniu 2024 r.).

"Diuna 3" - spekulacje na temat premiery. Warner Bros. podał konkretną datę

Jak widać, Kanadyjczyk ma najwyraźniej sporo planów na nadchodzącą przyszłość. Okazuje się jednak, że "Diuna 3" nie zostanie jednak zepchnięta na najdalszy plan. Wczoraj studio Warner Bros. ogłosił, że "film Denisa Villeneuve", którego tytułu nie podano do wiadomości, zadebiutuje w grudniu 2026 r. Nie jest pewne, czy będzie to właśnie 3. część "Diuny", choć media spekulują, że to właśnie o "Mesjasza Diuny" chodzi.

"Diuna 2"

Serwis Deadline podaje, że Villeneuve wraz z wytwórnią Legendary będzie pracował najpierw nad "Diuną 3", a po zakończeniu projektu, który ma być zwieńczeniem trylogii "Diuny", reżyser zajmie się adaptacją powieści "Nuclear War: A Scenario" autorstwa Annie Jacobsen. Warner Bros. ogłosił także, że 26 marca 2027 r. ma pojawić się również kolejna odsłona sagi Godzilla-Kong.

O "Diunie" czytaj w Spider's Web:

Do niedawna "Diuna: Część 2" była najbardziej dochodowym filmem 2024 r. - produkcja zarobiła na świecie ponad 711 mln dol. ("Diuna" może się pochwalić wynikiem 402 mln dol.). Film jakiś czas temu wyprzedził jednak sequel animacji "W głowie się nie mieści", który na ten moment zajmuje 1. miejsce w zestawieniu box office z imponującą kwotą ponad 863 mln dol.

"Diunę: Część 2" oglądaj w serwisie Max.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA