REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Najbardziej cringe'owy polski film roku zmierza na Netfliksa. „Dziewczyna influencera” wskoczy do TOP 10

„Dziewczyna influencera” już teraz aspiruje do miana najbardziej żenujących polskich filmów 2024 r., a przecież mamy dopiero kwiecień. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najsłabszych rodzimych obrazów w ostatnich miesiącach. Istnieje jednak spora szansa, że przykuje uwagę subskrybentów Netfliksa, którzy lubią poznęcać się nad mizernym polskim kinem, uprawiać hale watching albo po prostu pośmiać się z nieudolności autorów.

14.04.2024
13:16
dziewczyna influencera netflix kiedy film premiera opinie
REKLAMA

Mój redakcyjny kolega pisał o „Dziewczynie influencera”, że jest w tym filmie więcej cringe’u niż na socjalach twoich starych. To celna złośliwość: choć twórcy zdają się być przekonani, że znakomicie zgłębili zasady rządzące światem patoinfluencerki, a teraz łaskawie dzielą się z nami wiedzą tajemną w formie prawdy objawionej, całość bardziej przypomina zbiór wujkowo-boomerskich komentarzy, oczywistości i truizmów godnych kogoś, kto spędził kilka dni w internecie i teraz, w przerażeniu i niezrozumieniu, niezgrabnie podsumowuje to, co tam zobaczył.

Rozumiecie: wielu internetowych celebrytów to egzotycy, a ich prawdziwe życie wcale nie jest tak piękne i kolorowe, jak przedstawiają je na Instagramie. Oto tryb Patryka Vegi, który „wie więcej”, a za pośrednictwem swojego misyjnego kina „obnaża mroczne kulisy [wstaw nazwę branży]”. Do tego garść dziaderskich stereotypów (wiadomo, „influencerki to prostytutki”) i mamy perełkę na szyderczy seans ze znajomymi.

REKLAMA

Dziewczyna influencera: kiedy na Netflix Polska?

Teraz również subskrybenci Netfliksa będą mogli zapoznać się z tym potworkiem. Okazuje się bowiem, że produkcja trafi do oferty serwisu już w maju. Nie ulega wątpliwości, że obraz uplasuje się na wysokiej pozycji na liście TOP 10 najpopularniejszych filmów na platformie - jak wiemy, widzowie lubią przecież (z różnych, również prześmiewczych przyczyn) katować się polskimi niewypałami. Popularność paździerzy pokroju serii „Miłość do kwadratu” czy „Pieprzyć Mickiewicza” nie pozostawiają wątpliwości. I w porządku - takie seanse mogą przysporzyć sporo rozrywki.

Dziewczyna influencera

Czytaj więcej o nowościach Netfliksa w Spider's Web:

REKLAMA

Fabuła skupia się na Zosi, gwieździe internetu, która odkrywa że jej chłopak - również popularny influencer - ma romans. Informacje o zdradzie trafiają do mediów, a bohaterka przyjmuje intratną ofertę i wyrusza w zagraniczną podróż, gdzie walczy o zasięgi i wkrótce dołącza do elity sieciowych celebrytów. Afera z jej chłopakiem staje się jednak coraz głośniejsza, do tego na jaw wychodzą mroczne sekrety z przeszłości przyjaciółki Zosi - wkrótce dziewczynę czeka konfrontacja z prawdą o środowisku, którego częścią tak bardzo chciała zostać. 

Dziewczyna influencera: premiera na Netfliksie już 2 maja 2024 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA