REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO Max rozsyła maile dotyczące współdzielenia kont. To efekt działań Netfliksa

Subskrybenci HBO Max otrzymali dziś wiadomość, którą zapewne w większości przypadków zignorują. Zrozumiałe, bo rzadko komu chce się wczytywać w przydługie "warunki korzystania" - warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wprowadzone aktualizacje są korzystne dla użytkowników serwisu i, co ciekawe, odwracają się od polityki Netfliksa.

14.06.2023
14:46
hbo max logowanie warunki dzielenie kont netflix
REKLAMA

Netflix skutecznie walczy ze współdzieleniem kont, a pierwsze raporty wskazują, że decyzja o wprowadzeniu regulacji w tej kwestii była strzałem w dziesiątkę. Można by pomyśleć, że konkurencja zacznie papugować tę nową politykę, tymczasem wygląda na to, że spróbują podrasować swoje statystyki metodą przeciwieństwa.

Sugerują to maile, które do swoich subskrybentów rozsyła HBO Max. Zatytułowana "Ważne informacje dotyczące Twoich Warunków Korzystania" wiadomość informuje na wstępie, że włodarze usługi dokonali przeglądu warunków i zdecydowali, że zwalniają klientów z przestrzegania niektórych postanowień. Uwagę zwraca zwłaszcza jedno z nich, które w pewnym sensie wydaje się kpiną z nowych działań Netfliksa.

REKLAMA
HBO Max - czerwiec 2023

HBO Max aktualizuje warunki korzystania z serwisu

Dokonaliśmy przeglądu naszych Warunków Korzystania i chcielibyśmy poinformować Cię, że niektóre ich postanowienia nie będą miały do Ciebie zastosowania i nie będziesz zobowiązany do ich przestrzegania. Twoje prawa pozostają nienaruszone

- czytamy w mailu od HBO Max.

Nie da się ukryć: cała forma nie zachęca do zapoznania się z treścią. Mail informuje o rezygnacji z pewnych postanowień, następnie przekierowuje do zakładki "dodatkowe informacje", a stamtąd do dokumentu zatytułowanego: "Opis postanowień Warunków korzystania, których zobowiązujemy się nie wykonywać wobec lub przeciwko Użytkownikom oraz informacje o dodatkowych prawach Użytkowników". Poniżej znajduje się długa lista postanowień, których serwis zdecydował się NIE WYKONYWAĆ wobec lub przeciw klientom. Zmiany są, pisząc wprost, bardzo korzystne. Dotyczą między innymi ofert promocyjnych czy cykliczności subskrypcji. Całość możecie przeczytać tutaj.

Ciekawe wydaje się zwłaszcza wycofanie poniższych części jednego z ustępów:

Następujące części ustępu 2.2 w podsekcji "Upoważnieni Użytkownicy":
− Możemy ograniczyć maksymalną liczbę Upoważnionych Użytkowników, których
Użytkownik może dodać albo którzy będą mogli jednocześnie korzystać z Platformy.
Upoważnionymi Użytkownikami mogą być tylko członkowie najbliższej rodziny albo
gospodarstwa domowego
;
− ...i że jest uprawniony do zawarcia niniejszej Umowy w imieniu swoim oraz każdego
Upoważnionego Użytkownika, w tym wszelkich Upoważnionych Użytkowników
będących niepełnoletnimi dziećmi.

REKLAMA

Wygląda na to, że - ni mniej, ni więcej - HBO Max wycofało się właśnie z regulaminowego ograniczenia użytkowników kont platformy do członków najbliższej rodziny albo jednego gospodarstwa domowego. Jasne, w praktyce dla wielu klientów nie oznacza to żadnych odczuwalnych zmian, bowiem spora część z nich i tak już dzieli konta (HBO w końcu nigdy nie próbowało wprowadzać ograniczeń) - jednak od teraz będą mogli to robić zgodnie z "warunkami korzystania", czyli legalnie i regulaminowo. Czyż to nie prztyczek w nos Netfliksa?

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA