REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

"Królestwo planety małp" trafiło na VOD. Film narobił szumu na Amazonie

"Królestwo planety małp" to aktualnie piąty największy przebój kinowy tego roku. Jeszcze do niedawna najnowszą odsłonę kultowej serii można było oglądać na ekranach kin. Teraz zawitała do VOD. Szybko udało jej się nawet narobić szumu w zestawieniu najpopularniejszych tytułów dostępnych na Amazon Prime Video.

10.07.2024
20:04
królestwo planety małp vod online premiera
REKLAMA

"Planeta małp" to najdłużej trwająca amerykańska seria filmów science fiction. Jej historia sięga bowiem 1968 roku. Na całym świecie do tej pory zdążyła zarobić ponad 2 mld dol. i wciąż jeszcze się rozwija. Od 13 lat rozpala bowiem wyobraźnię widzów w odświeżonej wersji. Pierwszy z rebootów "Geneza planety małp" okazała się takim sukcesem, że do dzisiaj doczekała się trzech sequeli. Ostatni z nich wszedł do kin w maju. "Królestwo planety małp" wielkich ekranów jednak nie podbiło.

Owszem, "Królestwo planety małp" jest piątym najlepiej zarabiającym filmem tego roku. Należy jednak wziąć pod uwagę, że pod względem box offisu ten rok wcale najlepszy nie jest. Pierwszego miliardera dostaliśmy dopiero niedawno. Okazało się nim "W głowie się nie mieści 2". Wcześniej mieliśmy więcej klap niż przebojów i żaden tytuł nie był nawet w stanie zbliżyć się do wyniku "Diuny 2" - prawie 712 mln dol.

REKLAMA

Królestwo planety małp - film można już obejrzeć online

"Królestwo planety małp" kosztowało 160 mln dol. Zarobiło jednak niecałe 395 mln, co oznacza, że nawet nie dobiło do granicy opłacalności. Zabrakło do niej 5 mln. W dodatku to najniższy wynik wśród wszystkich dotychczasowych rebootów. Wcześniej najgorzej wypadała "Geneza planety małp", która kosztowała 90 mln, a zebrała ponad 470 mln. Stosunkowo szybkie pojawienie się najnowszej odsłony serii w streamingu nie powinno więc nikogo dziwić.

Królestwo planety małp - VOD - online - premiera

"Królestwo planety małp" trafiło już na VOD. Na różnych platformach można je obejrzeć za dodatkową opłatą. I to słoną, bo filmu jeszcze wypożyczyć się nie da, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go kupić. Ceny startują od 44,99 zł, co jednak wydaje się widzom nie przeszkadzać. Na Amazon Prime Video produkcja cieszy się całkiem sporym wzięciem.

Krótko po swojej internetowej premierze "Królestwo planety małp" wdarło się do topki najchętniej kupowanych filmów Amazon Prime Video. W momencie pisania tego tekstu zajmuje piąte miejsce. Na liście króluje natomiast inna nowość - "Furiosa: Saga Mad Max". Tuż za nią znajduje się "Godzilla i Kong: Nowe imperium", a dalej "After 5" i "Pogromcy duchów: Imperium lodu".

Więcej o "Planecie małp" poczytasz na Spider's Web:

Jak każdy kinowy film tak i "Królestwo planety małp" zmierza do streamingu, aby można było produkcję obejrzeć w ramach opłacanej subskrypcji, bez dodatkowych kosztów. Jako tytuł 20th Century Fox trafi na Disney+. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy miałoby się to zdarzyć.

Królestwo planety małp - gdzie obejrzeć online? Pełna lista serwisów VOD:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA