REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Czy jest coś bardziej przerażającego niż lalka z horroru? 5 filmów równie strasznych, co "M3GAN"

"M3GAN" wytańczyła sobie silną pozycję na SkyShowtime. Bo nie tylko świetnie się rusza w rytm skocznej muzyki, ale potrafi też napędzić niezłego stracha. A jeśli tytułowa mordercza lalka zdążyła was już uwieść, podpowiadamy, jakie jeszcze filmy z przyprawiającymi o ciarki na plecach zabawkami obejrzeć na VOD.

16.08.2023
16:47
m3gan horrory co obejrzeć
REKLAMA

"M3GAN" to horror ery TikToka. W końcu cały film tak naprawdę składa się z viralowych fragmentów, które zdążyły uwieść widzów jeszcze na etapie promocji tytułu. Na szczęście w tym wypadku produkcja okazała się równie pomysłowa, co jej marketing. Dzięki temu lalka o aparycji miłej dziewczynki potrafi napędzić niezłego stracha i przyprawić widzów o ciarki na plecach. To nie pierwszy tego typu przypadek w historii kina grozy i na pewno nie ostatni.

REKLAMA

M3GAN - jakie jeszcze horrory o morderczych lalkach obejrzeć?

Jest w lalkach i marionetkach coś przerażającego. Twórcy horrorów regularnie na tym żerują, obdarowując mniej lub bardziej niewinnie wyglądające zabawki morderczymi zdolnościami. Co więcej, w przeciwieństwie do "M3GAN" bardzo często nie ogranicza ich kategoria wiekowa PG-13. Co to oznacza? Krwawą jazdę bez trzymanki.

Czytaj także:

Laleczka Chucky

Laleczka Chucky - horror - co obejrzeć?

"M3GAN" to iPhone wśród zabawek. Mordercze skłonności zyskuje, gdy dochodzi w niej do zwarcia. W latach 80. inaczej wyjaśniano, dlaczego lalki odczuwają żądzę krwi. Takiego malutkiego rudzielca, którego pożąda każde amerykańskie dziecko, za sprawą rytuału voodoo opętał na przykład duch zabójcy Charlesa Lee Raya. Od tej pory Good Guy Doll rzuca zabawnymi i opływającymi czarnym humorem one-linerami, jednocześnie goniąc z nożem w ręku kolejne ofiary. Tytułowa "Laleczka Chucky" stała się postacią tak kultową, że film doczekał się sześciu sequeli (siódmy powstał pod postacią serialu) i reboota.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video i Chili.

Puppet Master - 30. rocznica

A skoro już przy kultowych seriach horrorów jesteśmy... W 1989 roku przyszło nam poznać pewnego "Władcę lalek", który potrafił przywoływać marionetki do życia za sprawą staroegipskiej formuły. Grupa parapsychologów chciała dowiedzieć się, jak to dokładnie robił, ale lalki postanowiły bronić jego sekretu - oczywiście zabijając. Niecałe 30 lat (i jakieś 10 sequeli) później dostaliśmy "Puppet Master - 30. rocznicę". I wow! Może sam film najlepszy nie jest, ale to krwawa frajda w najczystszej postaci. Nie tylko dla fanów poprzednich części - nawet jeśli ich nie widzieliście, łatwo się w tej fabule odnajdziecie.

Film obejrzycie na platformie Cineman.

Annabelle

Annabelle - horrory - co obejrzeć?

Chucky i inne marionetki mogą sobie mordować, ile chcą, ale tytuł najbardziej przerażającej lalki wciąż będzie należał do Annabelle. Ona skradła serca miłośników kina grozy w "Obecności" tak bardzo, że dostała własny spin-off. A ten doczekał się dwóch kolejnych części. Historia porcelanowej lalki opętanej przez demona jest tyleż tragiczna, co straszna. Dzięki temu jej urocza twarz prześladuje widzów, nie pozwalając im zasnąć spokojnie.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video, Rakuten TV i Player.

The Boy

Nawiedzonych lalek w kinie grozy nie brakuje. Brahms z "The Boy" mógłby spokojnie rzucić Annabelle wyzwanie w rankingu tych najbardziej przerażających. To lalka ludzkich rozmiarów, którą opiekuje się amerykańska niania. Początkowo swoje obowiązki traktuje z przymrużeniem oka, uważając swoich pracodawców za ekscentrycznych, bogatych Brytyjczyków. Kiedy jednak łamie kodeks postępowania z ich "synkiem", zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Film obejrzycie na CANAL+ Online i Rakuten TV.

Piła

REKLAMA

Gdy marionetka na tym swoim skrzeczącym rowerku wjeżdża na ekran, albo chociaż w telewizorze wypowiada słynne "chciałbym zagrać w grę", od razu wiadomo, że zaraz poleje się krew. Billy - tak się nazywa - to avatar Johna Kramera, który wymierza kary kolejnym ofiarom, próbując zmusić ich do doceniania swojego życia. Niedługo powróci w dziesiątej części serii, aby zemścić się na lekarzach, udających tylko, że leczą go ze śmiertelnej choroby.

Film obejrzycie na Premiery CANAL+ i Rakuten TV.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA