REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Matthew Lewis o serialu "Harry Potter". Czy wróci do roli Neville'a Longbottoma?

Matthew Lewis, odtwórca roli Neville'a Longbottoma w serii filmów o Harrym Potterze wypowiedział się na temat powrotu do Hogwartu za sprawą nadchodzącego serialu Max. "Nie będę kręcił nosem" - stwierdził.

23.06.2024
12:56
neville harry serial
REKLAMA

W kwietniu minionego roku Warner Bros. ogłosił, że platforma Max rozpocznie prace nad rebootem cyklu filmów o Harrym Potterze. Pojawiła się wówczas informacja, że będzie to serial, a każdy jego sezon ma skupiać się na poszczególnych częściach powieści z cyklu J.K. Rowling i oryginalnym świecie czarodziejów, który dobrze znamy z filmów i książek. W lutym z kolei potwierdzono, że 1. sezon produkcji zadebiutować ma w 2026 r.

REKLAMA

Wraz z ogłoszeniem serialu pojawiły się także spekulacje, jakoby członkowie oryginalnej obsady mieli powrócić na plan, wcielając się w nowe role. Na ten temat wypowiedział się już Rupert Grint, odtwórca roli Rona Weasleya, który stwierdził, że czas, by ktoś przejął w tej kwestii pałeczkę, choć z trudem żegna się ze swoją kreacją. Daniel Radcliffe, czyli filmowy Harry Potter, wyraził z kolei swoje poparcie dla nadchodzącej serii i ostatecznie zdementował wszelkie plotki, jakoby miał pojawić się w serialu o Harrym Potterze - wyjaśnił, że nie czuje, iż powinien zagrać w nadchodzącym serialu o młodych adeptach Hogwartu.

Matthew Lewis wypowiedział się na temat powrotu do roli Neville'a Longbottoma w serialu Max "Harry Potter"

Swój potencjalny powrót do roli Neville'a Longbottoma skomentował także Matthew Lewis. Aktor, który pojawił się w oryginalnej obsadzie "Harry'ego Pottera", stwierdził, że nie jest zainteresowany powrotem do serialu i swojej roli, choć nie odrzuca tego pomysłu w stu procentach:

To nie jest coś, co biorę pod uwagę, ani coś, co chcę zrobić, ale nie będę kręcił nosem. Byłbym bardzo zainteresowany zobaczeniem, jak Neville wyglądałby jako dorosły - dawałoby to zupełnie inny vibe i mogłoby być interesujące. Z pewnością przyjrzałbym się temu pomysłowi i mógłbym go rozważyć

- skomentował.

Lewis dodał, że nie chciałby brać udziału w serialu, ponieważ interesują go obecnie inne rzeczy, których wciąż chce próbować. Aktor wspomniał również o tym, że często brakuje mu umiejętności skoncentrowania się:

Powodem, dla którego dostałem tę pracę, był przede wszystkim fakt, że mam bardzo krótki czas koncentracji. Jestem bardzo, bardzo słaby w utrzymywaniu czegokolwiek przez dłuższy czas. Przez lata miałem wiele, wiele zainteresowań i pasji - nie kontynuuję żadnej z nich. Zakochuję się w rzeczach do szaleństwa, a potem niemal natychmiast o nich zapominam.

Neville Longbottom

Serial "Harry Potter" ma planowo zadebiutować na platformie Max w 2026 r.

REKLAMA

O serialu "Harry Potter" czytaj w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA