REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Widzowie Netfliksa nagle zaczęli oglądać ten serial. Serwis nie mógł tego tak zostawić

2. sezon "Nocnego agenta" już nadchodzi. Jak się okazuje zeszłoroczny hit Netfliksa, jeden z najpopularniejszych seriali platformy wszech czasów, może się zmienić w prężnie rozwijającą się franczyzę. Wszystko dzięki kontraktowi, który serwis podpisał z twórcą produkcji.

12.06.2024
11:55
nocny agent 2 sezon netflix serial akcji
REKLAMA

"Nocny agent" był jednym z tych niespodziewanych hitów Netfliksa. Nie miał wielkiej kampanii marketingowej i widzowie odkrywali go na własną rękę. W dodatku tłumnie, bo produkcja po swojej premierze w marcu 2023 r. wspięła się na szczyt globalnej listy najpopularniejszych seriali anglojęzycznych platformy. Nie zeszła z niego przez kolejne 10 tygodni. Wykręciła taki wynik, że weszła nawet do topki najchętniej oglądanych tytułów serwisu wszech czasów.

"Nocny agent" to adaptacja powieści Matthew Quirka. Thriller akcji opowiada historię niskiego rangą agenta FBI, który pełni dyżur w piwnicy Białego Domu. Chociaż telefon zazwyczaj nie dzwoni, akurat tej nocy się to staje. Główny bohater rzuca się więc w wir niebezpiecznych wydarzeń, odkrywając, że jego krajowi grozi spisek.

REKLAMA

Nocny agent - będzie cała franczyza?

Użytkownicy Netfliksa na całym świecie oglądali "Nocnego agenta" przez ponad 803 mln godzin. To ekwiwalent 98,2 mln pełnych wyświetleń. Na liście najpopularniejszych seriali anglojęzycznych wszech czasów platformy daje to szóste miejsce - tuż za "Gambitem królowej" i przed "Już mnie nie oszukasz". Po osiągnięciu takich wyników, 2. sezon był pewny. Prace nad nim już trwają i ma się pojawić w serwisie jeszcze w tym roku.

Nocny agent - Netflix

Ponadto rozochocony sukcesem "Nocnego agenta" Netflix chce poszerzyć współpracę z jego twórcą Shawnem Ryanem. Powołując się na anonimowe źródła, Deadline podaje, że platforma wygrała wyścig o jego podpis pod kontraktem. Swoją ofertą przebiła nie tylko zatrudniające go do tej pory Sony Pictures TV, ale też m.in. NBCUniversal i Warner Bros. TV.

Kontrakt Shawna Ryana z Sony Pictures TV wygaśnie w październiku, ale Netflix nie zamierza tyle czekać. Już w lipcu swe podwoje otworzy więc pokój scenarzystów 3. sezonu "Nocnego agenta". To akurat standardowa praktyka platformy przy tak popularnych tytułach.

Wspomniany portal podaje również, że dzięki kontraktowi z Shawnem Ryanem Netflix będzie mógł ruszyć z planami przemiany "Nocnego agenta" w prężnie rozwijającą się franczyzę pokroju "Bridgertonów". O potencjalnych spin-offach mówiło się przecież już po sukcesie dotychczasowych odcinków. Prócz tego dzięki czteroletniej umowie z platformą możemy spodziewać się również projektów twórcy niepowiązanych z ewentualnym uniwersum.

Więcej na temat "Nocnego agenta" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Dotychczasowe odcinki "Nocnego agenta" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA