REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD /
  4. Dzieje się

Najbardziej kontrowersyjny polski film roku wjechał na Amazon Prime. Jest hitem

Film „Biała odwaga” jeszcze przed oficjalną premierą wzbudzał sporo kontrowersji. Oburzonej grupie odbiorców chodziło przede wszystkim o poruszaną w produkcji tematykę. Trzeba przyznać, że są to kwestie szczególnie w Polsce wrażliwe. Dla wszystkich osób, które nigdy nie chciałaby tego tytułu oglądać, mamy złą wiadomość. W weekend trafił on na platformę Amazon Prime Video i co więcej, teraz jest trzyodcinkowym serialem.

27.05.2024
17:04
Polski film, Biała odwaga, online, gdzie obejrzeć, Amazon Prime Video, hit
REKLAMA

„Biała odwaga” w reżyserii Marcina Koszałki nie miała łatwego startu. Nadchodząca premiera filmu spotkała się z licznymi głosami sprzeciwu. Udało mu się jednak trafić na ekrany kin w marcu 2024 roku. Nic dziwnego, że niektórzy widzowie w niepochlebny sposób komentowali to wydarzenie. Tematu Goralenvolku przecież na co dzień się nie podejmuje i nie chodzi jedynie o rodzimą kinematografię. O tym nie rozmawia się nawet w przestrzeni publicznej. Sama społeczność Podhala od dawna go już wypiera. Trzeba więc przyznać, że reżyser filmu „Biała odwaga” był w pewien sposób niesamowicie śmiały, ale nie zabrakło w tym wszystkim też subtelności. Marcin Koszałka starał się podejść do kontrowersyjnej kwestii delikatnie oraz z wyczuciem. Zależało mu na tym, aby ukazać ją z różnych perspektyw. Czy mu się to udało, czy też nie, o tym widzowie już zadecydowali. Nikt nie będzie raczej zaskoczony faktem, że finalny odbiór również wzbudził mieszane uczucia. Publika wciąż jest zatem podzielona, a tytuł na Amazonie jest już hitem.

REKLAMA

Biała odwaga podbija platformę Amazon Prime Video

Tytuł „Biała odwaga” w końcu wylądował na platformie Amazon Prime Video. Co zaskakujące, przybrał nieco inną formę. W serwisie można więc obejrzeć nie film, a miniserial złożony z zaledwie 3 odcinków. Przypomnijmy, że produkcja ta opowiada o dwóch braciach, Andrzeju (Filip Pławiak) i Macieju Zawratach, którzy pochodzą z wpływowej rodziny na Podhalu. Różni ich naprawdę wiele, a przede wszystkim temperament, styl bycia oraz poglądy. Łączy ich jednak jedno, a mianowicie miłość do niezwykle urodziwej Bronki (Sandra Drzymalska). To właśnie młodzi bracia w pewnym momencie staną po przeciwnych stronach barykady, a ich decyzje będą miały ogromny wpływ na losy regionu. Jest to łapiąca za serce historia podhalańskich rodów, wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji.

Zwiastun filmu Biała odwaga

Film, a właściwie miniserial, „Biała odwaga” można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

REKLAMA

Więcej o produkcjach dostępnych w serwisie Amazon Prime Video, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA