REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Road House" hitem Amazona. Pobił rekord oglądalności serwisu

"Road House" okazał się być nie tylko genialnym remakiem kultowego "Wykidajły" z 1989 r., ale również hitem Amazon Prime Video. Produkcja z Jakiem Gyllenhaalem to największy debiut filmowy w historii platformy, a sam serwis twierdzi, że film od dnia premiery obejrzało... 50 mln widzów.

02.04.2024
16:23
road house rekord amazon mgm prime video
REKLAMA

Od premiery "Road House" z Jakiem Gyllenhaalem w roli głównej minęły prawie 2 tygodnie. Ostatecznie produkcja Douga Limana trafiła na małe ekrany, choć pierwotnie mieliśmy ją zobaczyć nie w serwisie Prime Video, a w kinach - wywołało to sporo kontrowersji oraz bojkot filmu, który wszczął sam reżyser. Liman stwierdził wówczas, że decyzja Amazona mocno go zabolała, ponieważ "Road House" kręcił z zamysłem, że produkcja pojawi się w kinie. Dramatyczna droga do streamingu nie przeszkodziła jednak remake'owi "Wykidajły" osiągnąć historycznego sukcesu w szeregach Amazona - tak przynajmniej twierdzi platforma.

REKLAMA

Road House to hit Amazona. Film obejrzało już 50 mln widzów

"Road House" to remake filmu "Wykidajło" z 1989 r. w reżyserii Douga Limana. Tym razem w rolę byłego zawodnika UFC, Daltona, wcielił się Jake Gyllenhaal. Mężczyzna, który budził niegdyś postrach w sportach walki, teraz zarabia na życie jako bramkarz w barze na Florydzie na prośbę właścicielki tytułowego zajazdu. Nękany przez zbirów lokal ma zostać bowiem przejęty przez miejscowego potentata nieruchomości, jednak Frankie (Jessica Williams) nie zamierza tak łatwo sprzedać swojej ziemi. Kiedy Dalton mimowolnie zostaje wciągnięty w lokalne konflikty, zostaje obrany na celownik przez gangstera Bena (Billy Magnussen).

Wiadomym było, że produkcja wzbudzi zainteresowanie widzów, jednak takich wyników nie spodziewał się chyba nikt. Z informacji Amazon MGM Studios wynika bowiem, że "Road House" od dnia premiery, czyli od 21 marca, przyciągnął przed ekrany już 50 mln widzów. Co ciekawe, nie zostało to poparte twardymi danymi, a serwis nie podał, w jaki sposób ten historyczny rekord został obliczony, np. sumując konta użytkowników, którzy obejrzeli film czy podając łączną liczbę godzin oglądania danej produkcji.

Przełomowy, udany debiut "Road House" jest świadectwem ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu oraz obsady filmu, na czele której stoi fenomenalny Jake Gyllenhaal. Wspaniale jest widzieć, jak film cieszy się popularnością zarówno wśród fanów kultowego oryginału, jak i nowych widzów

- cytuje szefową Amazon MGM Studios Jennifer Salke The Hollywood Reporter.

Film "Road House" jest dostępny w serwisie Prime Video.

Zwiastun filmu "Road House"
REKLAMA

O filmie "Road House" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA