REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Prequel kultowej polskiej komedii podbija kina. Już drugi tydzień nie ma na niego mocnych

Polskie filmy znowu święcą triumfy w rodzimym box offisie. Co prawda jedna jaskółka nie czyni, ale przecież popularność "Samych swoich: Początku" jest już drugą. Na prequel kultowej rodzimej komedii widzowie wybrali się bowiem wyjątkowo tłumnie.

26.02.2024
16:31
sami swoi początek box office liczba widzów
REKLAMA

Popularność polskich filmów przerwała swego czasu pandemia. Po niej bywało już różnie. Teraz sytuacja zdaje się wracać do normy. W końcu już jakiś czas temu rekordową publiczność w kinach zebrała "Akademia pana Kleksa". Do tej pory wybrało się na nią niemal 3 mln widzów, co nie udało się żadnej rodzimej produkcji od 2020 r. Do takiego wyniku "Samym swoim: Początkowi" bardzo daleko, ale tytuł ten już teraz może pochwalić się niemałym sukcesem.

"Sami swoi: Początek" przedstawiają losy dobrze nam znanych Kargula i Pawlaka przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane. Stojący za kamerą Artur Żmijewski chętnie nawiązuje do oryginalnej trylogii, a wcielający się w główne role aktorzy za wszelką cenę próbują oddać sprawiedliwość kultowym bohaterom. Może się to wydawać odgrzewanym kotletem, ale widzom smakuje wyjątkowo dobrze.

Więcej o rekordowych wynikach "Akademii pana Kleksa" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Sami swoi: Początek - film podbija polski box office

"Sami swoi: Początek" weszli na ekrany polskich kin 16 lutego, kończąc dominację "Akademii pana Kleksa" w polskim box offisie. W pierwszym weekendzie wyświetlania produkcja zgromadziła bowiem w kinach ponad 225 tys. widzów. Było to drugie najlepsze otwarcie tego roku (pierwsze należy oczywiście do wspomnianego filmu Macieja Kawulskiego - 399,5 tys.).

Sami swoi: Początek - premiera

Po weekendzie otwarcia popularność "Samych swoich: Początków" wcale maleć nie zaczęła. 10 dni wystarczyło filmowi, aby zebrać przed ekranami ponad pół mln widzów. W informacji prasowej dystrybutor podaje, że już drugi tydzień z rzędu króluje tym samym w rodzimym box offisie.

REKLAMA

To jest film, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno ci, którzy bardzo dobrze znają historię rodu Pawlaków i Karguli, jak i ci, dla których są zupełnie obcy, bo będą mogli sobie od tego zacząć

- mówi Karol Dziuba, który wcielił się w postać Władysława Kargula.

Czy "Sami swoi: Początek" mają szansę osiągnąć pułap miliona widzów? Na ten moment trudno stwierdzić. Ich dominacja w polskim box offisie może się niedługo skończyć. W końcu jeszcze w tym tygodniu na ekrany kin wchodzi wyczekiwana na całym świecie "Diuna 2". Trudno sobie wyobrazić, żeby rodzima produkcja miała szansę w starciu z hollywoodzkim molochem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA