REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Świetny weekend otwarcia nowego "Spider-Mana". Takiego hitu wytwórnia jeszcze nie miała

"Spider-Man: Poprzez multiwersum" podbija światowy box office. W pierwszy weekend wyświetlania produkcja zarobiła krocie, zaliczając najlepsze otwarcie filmu animowanego od Sony. Za chwilę może pobić ogólny wynik swojego poprzednika.

05.06.2023
9:03
spider man poprzez multiwersum box office wyniki
REKLAMA

Po "Spider-Man: Uniwersum" fani z niecierpliwością wyczekiwali sequela, który pojawił się po pięciu długich latach. W pięknym stylu podbija teraz wielkie ekrany i nikt na niego złego słowa powiedzieć nie może. Krytycy jak jeden mąż zachwycają się "Poprzez multiwersum", a część z nich twierdzi nawet, że jest lepszy od swego poprzednika. Prawdopodobnie za chwilę potwierdzi to box office, bo już w weekend otwarcia cały świat chętnie pognał do kina.

"Spider-Man: Poprzez multiwersum" przedstawia kontynuację losów Milesa Moralesa. Po wydarzeniach z pierwszej części jako tytułowy superbohater chroni Brooklyn przed różnego rodzaju przestępcami, jednocześnie mierząc się z typowymi dla nastolatków problemami. W jego życiu nagle ponownie pojawia się Gwen Stacy, która opuściła swoje uniwersum, aby dołączyć do organizacji Ludzi Pająków, broniących porządku w multiwersum. Przyjdzie im połączyć siły, żeby stawić czoła nowym niebezpieczeństwom.

Czytaj także:

REKLAMA

Spider-Man: Poprzez multiwersum podbija światowy box office

"Spider-Man: Poprzez multiwersum" w weekend otwarcia na całym świecie zarobił ponad 208,5 mln dolarów, przebijając swojego poprzednika, który w analogicznym okresie mógł pochwalić się wynikiem na poziomie 120 mln dolarów. "Uniwersum" przez cały swój czas wyświetlania zebrał ponad 384 mln dolarów, więc sequel zaraz może go przebić.

Spider-Man: Poprzez multiwersum - premiera

Jak podaje Forbes, "Spider-Man: Poprzez multiwersum" zaliczył najlepsze otwarcie filmu animowanego Sony Pictures w historii. Produkcji nie udało się jednak pobić aktorskiego"Bez drogi do domu", który po pierwszym weekendzie wyświetlania zarobił ponad 260 mln dolarów.

REKLAMA

"Spider-Man: Poprzez multiwersum" kończy się cliffhangerem. Na kontynuację przyjdzie nam trochę poczekać. "Beyond the Spider-Verse" ma pojawić się w kinach 29 marca 2024 roku. Sony pracuje jednocześnie nad spin-offem, który będzie skupiał się na kobiecej bohaterce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA