REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Ten weekend należy do gier RPG

A przynajmniej wg serwisu GOG.com, który właśnie przygotował specjalną ofertę dla miłośników prowadzenia długich dialogów, levelowania, questowania, wybierania jednej z setek ścieżek rozwoju rozwoju i, rzecz jasna, ratowania świata.

15.02.2013
18:06
Ten weekend należy do gier RPG
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze Weekend Promo, nazwane adekwatnie “RPG Weekend” pozwala nam nabyć kilka udanych tytułów w niższych cenach - oszczędzamy wówczas 50% normalnej ceny, więc jest to dobra okazja, by się z niniejszymi tytułami zapoznać.

Co zatem proponuje nam GOG w ramach weekendowego grania? Przede wszystkim serię Gothic - chwaląc się jednocześnie, że nie dość, że wreszcie jest okazja wzbogacić swoją kolekcję o cały cykl (a konkretnie pierwsze trzy, jedyne słuszne odsłony), łącznie z dodatkami (część druga jest dostępna w edycji złotej, natomiast oprócz części trzeciej, nabyć można także Gothic 3: Forsaken Gods), ale przeceniono także część pierwszą, co nie zdarza się ponoć często. Cykl Gothic ma wśród polskich graczy ogromne grono wiernych fanów, więc jest to doskonała okazja, by te kultowe pozycje wreszcie włączyć do swojej biblioteczki.

Poza tym, promocją objęte są także dwie inne bardzo lubiane serie - Witcher i Divinity. Pierwsza i druga część Wiedźmina ostatnio pojawiły się w promocji na siostrzanym CDP.pl, ale jeśli nie zdążyliście ich zakupić wówczas, jest szansa nadrobić swój błąd, bo nie trzeba chyba nikogo uświadamiać, o jak udanych i wartych zagraniach tytułach jest tutaj mowa - tym bardziej, że oba nabyć można w wersji rozszerzonej. Z kolei jeśli chodzi o drugi cykl, możemy zaopatrzyć się w bardzo dobre (i trochę już zapomniane, a szkoda) Divine Divinity, sequel/rozszerzenie Beyond Divinity oraz pełnoprawną kontynuację Divinity 2, w wersji Developer’s Cut sprzed zaledwie roku. O ile o Wiedźminie mówiło się wszędzie, tak seria Divinity nigdy niestety nie zyskała należnego jej statusu jednej z najlepszych w historii gatunku - warto więc jej doświadczyć osobiście. Gwarantuję, że żaden fan gier cRPG się nie zawiedzie.

REKLAMA

To jednak nie koniec ciekawych tytułów - w ramach RPG Weekend otrzymujemy m.in. także Torchlight, świetny hack’n’slash, zapewniający dzięki losowo generowanym poziomom i dołączonemu edytorowi wiele długich godzin siekania rozmaitych przeciwników, eksplorowania dungeonów i zbierania przedmiotów. Fani Diablo powinni być usatysfakcjonowani, z kolei znajdzie się w gogowej promocji także coś dla fanów gier w stylu Final Fantasy VII - przeceniony został Septerra Core, steampunkowy jRPG z 1999 roku, czyli czasów, kiedy wspomniana seria od Square jeszcze nie stała się autoparodią, która zahamowała rozwój jRPGów w ogóle. Ofertę uzupełniają jeszcze dwa tytuły - Darklands, oldskulowy rolplej osadzony w średniowiecznych realiach z elementami fantasy, jedna z najwybitniejszych gier wszech czasów wg Gamespot oraz cała seria (5 odsłon) Geneforge, kolejny nieco przykryty już kurzem klasyk, który na pewno docenią wszyscy gracze uwielbiający wielowątkową fabułę i całkowitą wolność wyboru oraz nieliniowość.

Zdecydowanie warto skorzystać z aktualnej promocji, bowiem wszystkie tytuły, bez wyjątku, są naprawdę warte posiadania i poznania, a przy tym całkiem różnorodne i powinny usatysfakcjonować graczy z różnymi oczekiwaniami wobec komputerowych gier RPG. A jeśli żaden z tych tytułów nie przypadł wam do gustu (albo, co mam nadzieję jest jedyną alternatywą, posiadacie już te gry w kolekcji) - pamiętajcie o wybitnym System Shock 2, który niedawno pojawił się w ofercie sklepu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA