REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Pre-order gier na Androida? Koszmar, ale w przypadku „This War of Mine” jednak warto

Zamówienia przedpremierowe to piękna idea, która została fatalnie wykonana. W założeniach najwięksi fani i najbardziej lojalni klienci powinni dostawać więcej. Praktyka pokazuje, że to właśnie ta grupa najczęściej czuje się poszkodowana działaniami wydawcy. W przypadku „This War of Mine” jest zupełnie inaczej.

03.07.2015
17:34
This War of Mine - warto złożyć pre-order na Androida!
REKLAMA

O tym, że w „This War of Mine” warto zagrać, wie większość polskich graczy. Za nietypową produkcję odpowiada 11bit Studios – producenci cenionej serii mobilnych gier "Anomaly". Polacy stworzyli produkcję jedyną w swoim rodzaju. Taką, która opowiada o konfliktach zbrojnych z zupełnie innej perspektywy. Zamiast dzielnych (i nieśmiertelnych) wojaków dostajemy pod kontrolę przestraszonych cywili, którzy starają się przeżyć każdy następny dzień w strefie wojny.

REKLAMA

„This War of Mine” to podejście do wyświechtanego tematu z zupełnie innej, nowej perspektywy.

Otwierająca oczy na cierpienia cywili produkcja doczekała się serii nagród oraz międzynarodowych wyróżnień. Na Spider’s Web w produkcję 11bit Studios grał Piotr Grabiec, którego fragment recenzji pozwolę sobie przytoczyć:

„Jestem przekonany, że wiele osób doceni ten tytuł, chociaż rozgrywka może powodować w dzisiejszych graczach dyskomfort – zarówno ze względu na poruszaną tematykę i przedstawianie szarej, brudnej rzeczywistości wojny bez różowych okularów, jak i poziom trudności. Atrakcyjna oprawa graficzna, przemyślana mechanika i niebanalne podejście do tematu to z pewnością atuty This War of Mine, które nie jest kolejnym klonem Call of Duty.”

Sam w „This War of Mine”… jeszcze nie grałem. Moim zdaniem produkcja polskiego studia jak ulał pasuje do dotykowych ekranów mobilnych urządzeń. Dwuwymiarowa gra zaimportowana do środowisk iOS oraz Android była tylko kwestią czasu. No i się prawie doczekałem. Chociaż do premiery „This War of Mine” w wersji na Androida pozostało jeszcze troszkę czasu, można już składać zamówienia przedpremierowe.

Chociaż stoję na stanowisku, że pre-order to zło, dla „This War of Mine” naprawdę warto zrobić wyjątek.

Napiszmy to sobie wprost – gra nie jest tania. Dla wielu mobilnych graczy w Polsce jednorazowy zakup za kwotę 10 dolarów to coś wykraczającego poza ich przyzwyczajenia. Właśnie tyle kosztuje „This War of Mine”, ale jest to cena ze wszystkich miar zasadna. Twórcy nagradzają odwagę za zamówienia przedpremierowe świetnymi bonusami.

Przede wszystkim, natychmiast po złożeniu pre-ordera otrzymasz klucz „This War of Mine” w edycji PC, do aktywacji na Steam. To naprawdę świetna oferta. W momencie pisania tej wiadomości komputerowe „This War of Mine” kosztuje 20 dolarów. Z tej perspektywy warto złożyć zamówienie przedpremierowe nawet nie posiadając Androida! Co świetne, 11bit Studios deklaruje, że 15% środków z pre-orderów zostanie przekazane organizacji charytatywnej War Child.

this war of mine
REKLAMA

Składając zamówienia musicie jedynie pamiętać, że „This War of Mine” w wersji na Androida będzie potrzebować dosyć mocnych sprzętów. Nie obejdzie się bez Androida w wersji minimum 4.0, do tego podzespołów Adreno 320, Tegra 3 bądź PowerVR SGX 544.

Tak czy inaczej – naprawdę warto! Link do zamówień przedpremierowych znajdziecie poniżej. "This War of Mine" w wersji na Androida powinno zadebiutować na platformie Google Play pod koniec tego miesiąca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA