REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Wykręcone filmy za darmo. O tych serwisach VOD nie miałeś pojęcia

Jeśli zastanawiacie się, gdzie w tych wszystkich serwisach VOD jest niszowe kino artystyczne, to odpowiedź jest prosta: trzeba go poszukać. Netflix, Disney+, HBO Max i inne wielkie usługi mają oczywiście w swojej ofercie sporo nietypowego kina. My przygotowaliśmy jednak dla was serwisy, które znane są właśnie z tego, że znajdziecie tam najbardziej wykręcone filmy.

25.07.2022
8:04
najlepsze filmy za darmo vod
REKLAMA

Świat nie kończy się na Netfliksie, HBO Max i Disney+. W sieci roi się od mniej popularnych platform streamingowych, na których znajdziecie mnóstwo kultowych produkcji lub najważniejszych filmów w historii kina. Najlepsze jest jednak to, że dostęp do części z nich jest całkowicie darmowy.

Macie dość Netfliksa? Na HBO Max obejrzeliście już wszystko, co było do oglądania? Wieść o wejściu Disney+ do Polski nie wzbudziła w was żadnych emocji? Mamy coś specjalnie dla was. Świat streamingu nie ogranicza się do tych największych platform. W internecie roi się od serwisów, które zapewniają dostęp do filmów wyjątkowych, niedostępnych nigdzie indziej. Co więcej, z części z nich możecie korzystać całkowicie za darmo.

REKLAMA

Nie tylko Netflix - platformy streamingowe z wyjątkowymi filmami

Darmowy dostęp do filmów kultowych lub arhouse'u? Nie będzie z tym żadnego problemu. Oferta Arte.tv i byNWR zapewni wam rozrywkę na wiele godzin. Jeśli jednak jesteście skłonni zapłacić za subskrypcję, to zajrzyjcie na MUBI albo CultPix. Ich biblioteki pełne są tytułów, o jakich prawdopodobnie nawet wam się nie śniło.

Arte.tv

Arte.tv 29 marca wystartowało z cyklem ArteKino Classics. W ciągu nadchodzących tygodni w jego ramach będziecie mogli zobaczyć jedne z najważniejszych filmów w historii kina, które od dawna rozpalają wyobraźnię widzów na całym świecie. Docelowo ma ich być 20. Najlepsze jest jednak to, że każdy z nich w odrestaurowanej wersji obejrzycie zupełnie za darmo.

Oferta ArteKino Classics będzie się sukcesywnie powiększać. Już teraz ma jednak kilka interesujących tytułów. Jeśli szukacie filmu na wieczór, miejcie na uwadze te produkcje:

 • O czymś innym
 • Dzieci nocy
Platformy VOD - filmy za darmo online

Filmy te obejrzycie za darmo na Arte.tv.

MUBI

Jeśli Arte.tv rozbudziło wasz apetyt na kino artystyczne i klasyki X muzy zainteresujcie się ofertą MUBI. W tym właśnie serwisie znajdziecie mnóstwo filmów, które wielkimi zgłoskami wryły się w wyobraźnię kinomanów na całym świecie. Nie spodziewajcie się jednak wyłącznie produkcji starszych.

MUBI oferuje dostęp do wielu wybitnych filmów, również współczesnych. Oferta serwisu co chwilę się zmienia. Z tego właśnie powodu jeśli będziecie chcieli na chwilę uciec od arthouse'u, być może niedługo w usłudze ponownie pojawią się kolekcje produkcji Tromy czy Rogera Cormana.

Dostęp do MUBI jest płatny. Kosztuje on 32,99 zł/msc. Nie musicie jednak kupować kota w worku. Serwis oferuje darmowy tydzień, w czasie którego sprawdzicie, czy jego oferta jest pod was skrojona. Jeśli już dzisiaj zdecydujecie się skorzystać z okresu próbnego, zwróćcie szczególną uwagę na te tytuły:

 • Pianistka
 • Mysterious Skin
 • Knife + Heart

Filmy te obejrzycie na MUBI.

byNWR

Kino artystyczne i grindhouse'owe wiele łączy. W obu przypadkach twórcy uciekają w transgresję, przełamując utarte schematy. Chyba nikt w swojej twórczości nie zdaje sobie z tego lepiej sprawy niż Nicolas Winding Refn, który powołał do życia platformę byNWR. Znajdziecie na niej niedostępne nigdzie indziej filmy eksploatacji.

W serwisie nie brakuje też materiałów do czytania, które pozwolą wam lepiej zrozumieć fenomen udostępnionych produkcji. byNWR daje więc możliwość pełnego zanurzenia się w obskurny świat grindhouse'u. Wszystko to zupełnie za darmo. Wystarczy założyć konto na platformie i można odkrywać nieznane rejony kina. Jeśli się na to zdecydujecie, zwróćcie szczególną uwagę na:

 • The Nest of the Cuckoo Birds
 • Hot Thrills and Warm Chills

Filmy te obejrzycie za darmo na byNWR.

Cultpix

Płynnie przeszliśmy z arthouse'u do grindhouse'u. W klimatach kina mocno gatunkowego już pozostaniemy. Cultpix to globalny serwis streamingowy, który zapewnia dostęp do filmów kultowych. Niekoniecznie są one dobre, ale bywają tak złe, że aż dobre. Słowem: będziecie się przy nich bawić jak, za przeproszeniem, prosię. Biblioteka platformy składa się bowiem z tytułów ociekających w równym stopniu krwią co nagością.

Część filmów z biblioteki platformy dostępna jest całkowicie za darmo. Dzięki temu możecie sprawdzić, czy oferta serwisu wam odpowiada. Zacznijcie może od tych tytułów:

 • Bela Lugosi Meets Brooklyn Gorilla
 • The Brain That Wouldn't Die
 • Spider Baby
 • Driller Killer
 • Detour
cultpix filmy za darmo online class="wp-image-1931176"
Cultpix - filmy - online

Jeśli powyższe tytuły rozbudzą wasz apetyt na więcej, możecie wykupić subskrypcję Cultpix za 6,66 dolarów (ok. 28 zł) miesięcznie. W takim wypadku zwróćcie szczególną uwagę na te tytuły:

 • Deep Jaws
 • Caged Women
 • Born Innocent

Filmy te obejrzycie na Cultpix.

Platformy streamingowe z filmami, o jakich wam się nie śniło

REKLAMA

Nie jesteście skazani na ofertę Netfliksa i innych wielkich graczy z branży VOD. Nie brakuje bowiem platform streamingowych, na których znajdziecie filmy odważne, przełamujące wszelkie możliwe schematy. Nie brakuje na nich arthouse'u ani kina kultowego. Część z nich dostępna jest całkowicie za darmo, więc nic tylko oglądać i odkrywać nieznane dotąd rejony X muzy.

Tekst opublikowano oryginalnie w kwietniu 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA