REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Ogromny sukces „Znachora”. Netflix ujawnił, że polski film był hitem na świecie

W końcu doczekaliśmy się tego momentu. Netflix opublikował drugą już edycję swojego raportu zaangażowania użytkowników. Tym razem obejmuje on okres od lipca do grudnia 2023 roku. Okazało się, że znalazła się w nim polska produkcja. Film „Znachor” w reżyserii Michała Gazdy uplasował się na podium, co czyni go jednym z najchętniej oglądanych tytułów fabularnych na świecie.

27.05.2024
11:03
Polski film Znachor najpopularniejszy na świecie, Netflix, raport oglądalności
REKLAMA

Aktualnie mamy już wgląd w bardziej szczegółową wersję raportu Netflixa. Platforma dodała przede wszystkim czas trwania i liczbę wyświetleń (całkowitą liczbę godzin oglądania podzieloną przez czas trwania) danej produkcji. Rozdzielono również filmy oraz seriale. Pierwszy raport był pod tymi względami o wiele mniej dokładny. Wciąż jednak uwzględnia cotygodniowe listy 10 najlepszych i najpopularniejszych tytułów. Oznacza to, że ponad 85% nowych produkcji na platformie, które znalazły się w raporcie, były również obecne w rankingach. Z pewnością wielu widzów zastanawiało się, czy jakiekolwiek polskie dzieło zyskało w serwisie międzynarodowe uznanie. Okazuje się, że tak. Film „Znachor” w reżyserii Michała Gazdy zajął zaszczytne drugie miejsce. Był to zatem bardzo udany powrót do historii z 1981 roku. Przypomnijmy, że pierwotna wersja tytułu cieszyła się lata temu równie dużą popularnością. Z pewnością warto więc czasami nadać nowe życie czemuś, co zdecydowanie zbyt długo leżało gdzieś samotnie – zakurzone i zapomniane.

REKLAMA

Polski film Znachor jest jednym z najpopularniejszych tytułów na Netfliksie

Tym razem w rolę główną w filmie „Znachor” wcielił się Leszek Lichota. Reżyserii podjął się z kolei Michał Gazda. Warto zaznaczyć, że polska produkcja na arenie międzynarodowej funkcjonuje jako „Forgotten Love” i to właśnie ona jest jedną z najchętniej oglądanych filmowych propozycji serwisu Netflix. Trzeba przyznać, że konkurencja była naprawdę duża. Tuż przed naszym rodzimym tytułem znalazło się „Ukochane dziecko” z Niemiec, które osiągnęło wynik 53 mln odtworzeni. „Znachor” może pochwalić się 43 mln wyświetleń. Nieco dalej uplasowały się „Zmowa milczenia” z Meksyku (21 mln) oraz „Dziewczyna w masce” z Korei Południowej (19 mln). Warto zaznaczyć, że jest to zbiór zarówno seriali, jak i filmów fabularnych, zatem tym bardziej cieszy ogromny sukces „Znachora”.

Zwiastun filmu Znachor, dostępnego w serwisie Netflix

W zestawieniu traktowanym jako główne, pierwsze trzy sezony serialu „Lupin” wygenerowały prawie 100 mln wyświetleń w drugiej połowie 2023 roku. Zaraz za nimi znalazł się, uwaga, polski „Wiedźmin” z wynikiem 76 mln odtworzeni. Następne w kolejności były „Virgin River” (69 mln), „The Crown” (50 mln), „Słodkie Magnolie” (35 mln) oraz „Top Boy” (26 mln). Warto zaznaczyć, że kompletnie poza konkurencją znalazła się seria „W garniturach”, która osiągnęła łącznie wynik 144 mln wyświetleń, ale w tym przypadku pod uwagę brano wszystkie 9 sezonów.

Polski film „Znachor” można obejrzeć na platformie Netflix.

REKLAMA

Więcej o polskich filmach czytaj na łamach Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA