REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

To on uratuje polskie seriale? Amazon Prime Video ma technologię, która pomoże zrozumieć dialogi

Platforma Prime od Amazona wyszła naprzeciw wielu subskrybentom, którzy narzekają na niesłyszalne i niezrozumiałe dialogi w filmach i serialach. Problem rozwiąże sztuczna inteligencja, a dokładniej usługa Dialogue Boost.

20.04.2023
15:02
amazon prime video dźwięk dialogi sztuczna inteligencia dialogue boost
REKLAMA

Nowa usługa serwisu streamingowego Amazona, czyli Prime Video, jest rozszerzeniem opcji dostępności - dodatkiem skierowanym do subskrybentów, którzy narzekają na problem ze słyszalnością dialogów. Dialogue Boost opiera się na sztucznej inteligencji śledzącej ścieżki dźwiękowe i rozpoznającej miejsca, w których wypowiedzi aktorów mogą być zagłuszane przez muzykę czy inne efekty dźwiękowe. Następstwem identyfikacji będzie sztuczne podbicie ścieżki dialogowej poprzez wyizolowanie wzorców mowy i wzmocnienie siły brzmienia - tak, by stała się ona bardziej słyszalna i lepiej zrozumiała.

REKLAMA

Czytaj także:

Dialogue Boost w Amazon Prime Video

Kiedy? W USA już. Póki co opcja została wprowadzona do wybranych filmów i seriali oryginalnych Amazona na całym świecie, a jeszcze w tym roku trafi do kolejnych produkcji. Dialogue Boost był, rzecz jasna, stworzony z myślą o osobach niedosłyszących, jednak w gruncie rzeczy jego zastosowanie okazuje się znacznie szersze. Jestem przekonany, że każdemu zdarzyło się czuć frustracje związaną z niezrozumiałymi wypowiedziami postaci (zwłaszcza w polskich produkcjach). Biorąc pod uwagę, że nowa usługa pozwala dostosować filmy i seriale do swoich osobistych preferencji słuchowych, możemy mieć nadzieję, że to początek końca tego typu problemów.

Dostępność opcji sprawdzimy na stronie z opisem produkcji. Podczas seansu widzowie mogą wybrać poziom Dialogue Boosta z menu dźwięku i napisów. Ścieżki są oznaczone podpisami "English Dialogue Boost: Medium" i "English Dialogue Boost: High".

W Prime Video zobowiązujemy się do budowania integracyjnego, sprawiedliwego i przyjemnego doświadczenia streamingowego dla wszystkich subskrybentów. Nasza biblioteka treści z napisami i opisem audio wciąż się powiększa, a dzięki wykorzystaniu naszych możliwości technologicznych do tworzenia pierwszych w branży innowacji - takich jak Dialogue Boost - robimy kolejny krok w stronę stworzenia bardziej przystępnego doświadczenia

- Raf Soltanovich, wiceprezes technologii Amazon Studios.
REKLAMA
Dialogue Boost


REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA