REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Absurdy naszej rzeczywistości w wydaniu Pixara. Plakaty fikcyjnych animacji zalały sieć

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to plakaty nowych animacji Pixara. Popularne w sieci grafiki to jednak nie akcja promocyjna wytwórni, a dzieła internautów, którzy na wzór bajek studia stworzyli plakaty do innych, prawdziwych historii.

Temat sztucznej inteligencji przewijał się już wielokrotnie na kilku płaszczyznach, jeśli chodzi o branżę artystyczną. Przeciwko wykorzystaniu AI w zastępowaniu wizerunku wciąż protestują aktorzy, a dzięki najnowszej technologii generowane głosy muzyków są w stanie stworzyć zupełnie nowe kawałki (choć oczywiście nie wszystkim się to podoba) - w ten sposób powstał choćby utwór Drake'a i The Weeknd czy płyta duetu Taconafide. Ci, którzy eksperymentują ze sztuczną inteligencją, postanowili tym razem stworzyć serię obrazków w formie plakatów filmów animowanych. Tyle że z Pixarem łączy je jedynie konwencja, bo bohaterowie grafik odzwierciedlają często tragiczne wydarzenia ze współczesnej historii.

26.10.2023
19:01
Absurdy naszej rzeczywistości w wydaniu Pixara. Plakaty fikcyjnych animacji zalały sieć
REKLAMA

O co chodzi z przeróbkami Pixara? Internauci za pomocą plakatów tworzą nowe historie

REKLAMA

Sieć zalała fala plakatów, które internauci masowo tworzą przy pomocy sztucznej inteligencji. Choć postery do złudzenia przypominają materiały promocyjne nowych filmów animowanych wytwórni Disney Pixar, to są one jedynie owocem wyobraźni twórców. Ich "wyjątkowość" polega na kontraście między lekką formą, charakterystyczną dla typowych animacji, a bohaterami, za którymi stoi konkretna, tragiczna historia.

Pojawiły się obrazki, które odnoszą się zarówno do polskich, jak i światowych realiów. Michał Marszał udostępnił kilka grafik swoich obserwatorów, m.in. plakat opatrzony tytułem "Generał", odnoszący się do wybuchu granatnika w Komendzie Głównej Policji, a także grafika, którą można skojarzyć z jednym z haseł przewodnich Konfederacji. Aluzji do różnych politycznych czy społecznych kwestii pojawiało się coraz więcej.

Plakaty w stylu Pixara na Instastory Michała Marszała

Internauci tworzyli także zabawne grafiki, inspirując się popkulturą. Pojawiły się odniesienia do popularnych wydarzeń, gier oraz gwiazd, które dzięki sztucznej inteligencji wyglądały jak postaci z animacji.

Plakaty w stylu Disney Pixar

Jak stworzyć plakat w stylu Pixara? Internauci korzystają z kilku aplikacji do generowania obrazków za pomocą AI

W komentarzach wymienionych zostało kilka aplikacji, w których internauci najpierw tworzą pożądany przez nich obrazek, a następnie doklejają do niego logo Disney Pixar. Jedną z nich jest Image Creator from Microsoft Bing, którzy generuje grafiki przy pomocy sztucznej inteligencji. Wystarczy wpisać w okienku szczegółowy opis tego, co miałoby znaleźć się na obrazku, a następnie dopisać frazę np. "disney pixar", by uzyskać zdjęcie w tym konkretnym animowanym stylu.

O sztucznej inteligencji przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA

Zdjęcia pochodzą z filmów na YouTube: 1, 2, 3 oraz portalu X.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA