REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kim jest Fagata? Kontrowersyjna twórczyni pojawi się u Wojewódzkiego

O Agacie Fąk, w sieci znanej jako Fagata, zrobiło się głośno za sprawą programu "Kuba Wojewódzki", do którego kontrowersyjna influencerka została zaproszona. Kim jest Fagata?

20.05.2024
17:09
fagata kto to jest sylwetka
REKLAMA

Od jakiegoś czasu w talk show Kuby Wojewódzkiego pojawiają się młode gwiazdy i osobistości ze świata internetu - ostatnie 3 sezony programu obfitowały w gości, którzy być może nie byli znany starszym widzom, ale za to pokolenie Z znało ich doskonale. Na kanapie showmana zasiedli m.in. Wersow, reZigiusz, Bambi, Young Leosia czy Kacper Błoński, a w zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że obok członków Kabaretu Ani Mru-Mru w studio pojawi się także Agata "Fagata" Fąk. Obecność kontrowersyjnej influencerki w programie zapoczątkowała gorącą dyskusję, a wielu internautów zapowiedziało nawet, że wraz z zaproszeniem Fagaty przestają oglądać talk show. Kim jest twórczyni internetowa?

REKLAMA

Kim jest Fagata? Influencerka została zaproszona do programu Kuby Wojewódzkiego

Agata Fąk to polska influencerka, piosenkarka i freak fighterka urodzona 24 sierpnia 2000 r. w Koninie, która w sieci posługuje się pseudonimem Fagata. Popularność w internecie zyskała w listopadzie 2019 r. - właśnie wtedy na kanale Stuarta "Stuu" Kluz-Burtona pojawił się materiał "Poznajcie moją dziewczynę!", którą była właśnie Agata. I choć ich związek nie trwał długo, bo zaledwie do kwietnia 2020 r., Fagata wcale nie zniknęła z sieci - zaraz po rozstaniu założyła konto w serwisie YouTube, gdzie do tej pory publikuje filmy o tematyce rozrywkowej.

W 2022 r. Fagata zadebiutowała w oktagonie federacji High League, gdzie zawalczyła przeciwko Lexy Chaplin, członkini pierwszego Teamu X. W tym samym roku influencerka pojawiła się na macie jeszcze dwa razy - jej przeciwniczkami były Monika Kociołek (Fame MMA 14) oraz Natalia Karczmarczyk (High League 5), twórczynie internetowe związane z Teamem X.

W międzyczasie do sieci wyciekła wiadomość głosowa, której adresatką była Masza, przyjaciółka Fagaty. Influencerka wspominała wówczas, że chciałaby być tak bogata, by nie musieć pracować, co z pewnością ułatwi jej bogaty partner. Kiedy okazało się, że opcja na związek z pewnym piłkarzem Lecha nie jest atrakcyjna, Fagata postanowiła wcielić w życie "plan B", jakim miał być Stuu. Kilka tygodni później influencerka reklamowała tym hasłem płatki śniadaniowe dla dzieci, co wywołało w internecie sporo kontrowersji.

Pod koniec 2023 r. Fagata rozpoczęła swoją karierę muzyczną. Pojawił się wówczas jej pierwszy wideoklip "Bandycka jazda", który na ten moment został wyświetlony 7 mln razy. Po publikacji wulgarnego kawałka Fąk zapowiedziała, że pojawi się na platformie OnlyFans, pornograficznej sieci społecznościowej, gdzie twórcy mogą udostępniać swoje treści zarejestrowanym użytkownikom za opłatą. Było to jednoznaczne z tym, że influencerka przestaje tworzyć content skierowany do dzieci. W 2024 r. na kanale Fagaty pojawiły się takie kawałki jak "Góra Dół", "Kubki", "Bla Bla Bla" czy "Miłość boli".

W ostatnim czasie o Fagacie zrobiło się głośno za sprawą afery Pandora Gate, w którą zamieszany był jej były partner - Stuu.

Wraz z opublikowaniem przez Sylwestra Wardęgę materiału na temat Stuu i innych youtuberów, pojawiło się wiele pytań odnośnie Fagaty i jej wiedzy na temat relacji byłego chłopaka z nieletnimi dziewczynami. Internauci spekulowali, że influencerka mija się z prawdą, twierdząc, że nic nie wiedziała. Na jaw wyszły wówczas nowe głosówki Fagaty - okazało się, że Marcin Dubiel nagrywał kłótnie Stuu i Fąk, kiedy ci byli jeszcze razem, aby mieć na dziewczynę haka, gdyby ta powiedziała coś o swoim partnerze. Ponadto Agata wyznała, że zdawała sobie sprawę z tego, że youtuber pisał, spotykał się i sypiał z innymi dziewczynami, będąc z nią w związku. Przyznała, że nie chciała o tym wspominać z obawy o to, że ludzie jej nie uwierzą lub będzie szantażowana nagraniami Dubiela.

Agata "Fagata" Fąk to, jak widać, jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci wśród polskich influencerów. Twórczyni internetowa, która działa zarówno w serwisie YouTube, jak i na platformie OnlyFans, zgromadziła na Instagramie 1,8 mln obserwujących, z kolei na YouTubie zebrała 370 tys. (kanał ogólny) i 68 tys. (kanał muzyczny) subskrybentów.

Fagata będzie gościem w programie "Kuba Wojewódzki" we wtorek, 21 maja, o godzinie 22:40. Odcinek będzie dostępny na platformie Player.

REKLAMA

O Fagacie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA