REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fantastyczna Czwórka obsadzona. Poznajcie nową pierwszą rodzinę Marvela

Po miesiącach spekulacji Disney odsłonił karty i już wiemy, kto wcieli się w nową Fantastyczną Czwórkę. Poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy zagrają Reeda Richardsa, Bena Grimma oraz Sue i Johnny’ego Stormów. Tak jak się spodziewaliśmy, Mistera Fantastica nie będzie grał ponownie John Krasiński.

14.02.2024
18:40
fantastyczna czworka obsada film 2025 marvel mcu
REKLAMA

Fantastyczna Czwórka to „pierwsza rodzina Marvela” i to właśnie od zeszytu „Fantastic Four” #1 z 1961 r. zaczęto rozwijać jedno spójne komiksowe uniwersum. Reed Richards (Mister Fantastic), Sue Storm (Invisible Woman), Johnny Storm (Human Torch) i Ben Grimm (The Thing) są tym samym starsi od Spider-ManaIron Mana i X-Menów. Mimo to na debiut tych postaci w ramach cyklu Marvel Cinematic Universe czekaliśmy latami. Związane jest to z tym, że prawa do ekranizacji komiksów o Fantastycznej Czwórce wiele lat temu wykupiła wytwórnia Fox.

REKLAMA

Doczekaliśmy się już trzech filmów o Fantastycznej Czwórce, z czego Reeda, Sue, Johnny’ego i Bena w dwóch zagrali odpowiednio Ioan Gruffudd, Jessica Alba, Chris Evans (ten sam, który portretował Kapitana Amerykę w MCU) i Michael Chiklis, a w jednym - Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan (grający również Killmongera w MCU) oraz Jamie Bell. Teraz, skoro Disney kupił Foksa, przyszła kolej na trzecią ekranową inkarnację tej grupy. Nowy film o niej już zapowiedziano, a teraz dowiedzieliśmy się, jakich aktorów zaangażowano w ten projekt.

fantastyczna czworka obsada 2025 film marvel mcu

Który aktorzy zagrają nową Fantastyczną Czwórkę?

Variety potwierdza krążące od tygodni plotki, że Reeda Richardsa zagra sam Pedro Pascal znany z ról Dina Djarina z „The Mandalorian” oraz Joela z „The Last of Us”. Na ekranie nowemu Mister Fantasticowi towarzyszyć będzie Vanessa Kirby („The Crown”) w roli jego komiksowej partnerki, Sue Storm. Ekranowym bratem Invisible Woman, czyli Johnny’m Stormem a.k.a. Human Torchem, będzie tym razem Joseph Quinn (Eddie Munson ze „Stranger Things”. Ebon Moss-Bachrach (Richie z „The Bear”) sportretuje z kolei Bena Grimma, który nosi pseudonim The Thing.

Pewna grupa fanów może być przy tym rozczarowana, że rola Mister Fantastica w ramach Marvel Cinematic Universe nie przypadła na stałe Johnowi Krasinskiemu znanemu z „The Office”. Fani od lat prosili Kevina Feige’a, żeby obsadził właśnie jego w tej roli, a szef szefów Marvela… spełnił to życzenie, na swój sposób. Aktor pojawił się w tej w filmie „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, ale zagrał wariant Reeda z Ziemi-838 i jego Richards został rychło uśmiercony. Teraz już wiemy, że jego kolejny wariant w MCU będzie wyglądał inaczej.

Sprawdź inne nasze teksty dotyczące nadchodzących produkcji z cyklu MCU:

A co ze złoczyńcą i datą premiery „Fantastic Four”?

Nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem bohaterów, ale myślę, że Marvel postawi tutaj na sprawdzone rozwiązanie. W komiksach za nemezis Reeda Richardsa i jego familii uznawany jest Doktor Doom. Wszystko wskazuje na to, że to on, a nie Kang Zdobywca, będzie takim „nowym Thanosem”, tyle że dla Sagi Multiwersum, co byłoby spójne z serią komiksów „Sekretne wojny”, która będzie punktem wyjścia dla scenarzystów filmu „Avengers: Secret Wars”. No i okładka piątego zeszytu z tego cyklu, z Victorem von Doomem, pojawiła się w… trailerze „Deadpoola i Wolverine’a”.

REKLAMA

Nadchodzący film wyreżyseruje Matt Shakman („WandaVision”, „Monarch: Legacy of Monsters”), a za scenariusz odpowiadać będą Josh Friedman, Jeff Kaplan i Ian Springer. Niestety jeszcze trochę poczekamy, zanim dowiemy się, czy ta nowa produkcja Marvel Studios wypadnie lepiej niż, które kręcił Fox. Disney znowu zrobił roszady w swoim kalendarzu wydawniczym i zamienił „Fantastyczną Czwórkę” (obecna data premiery to 25 lipca 2025 r.) z „Thunderboltsami” (którzy mają trafić do kin wcześniej, a dokładniej 2 maja 2025 r.).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA