REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Najlepsze gry dla dzieci

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres dla wszystkich dzieciaków. Choćby dlatego, że cały rok czeka się na choinkę, a zwłaszcza na to, co znajdzie się pod nią po wigilijnej wieczerzy. Natężenie reklam wciskających przeróżne interaktywne lalki, samoukładające się klocki czy inne cuda na kiju może dość konkretnie zdezorientować rodziców. Czy nie warto zatem dać dziecku kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt godzin wspaniałej rozrywki przed ekranem monitora? Zwłaszcza że niniejszy poradnik dowodzi, że portfel wcale nie musi być wypchany po brzegi, aby zadowolić naszych milusińskich!

11.03.2010
23:36
Rozrywka Blog
REKLAMA

Świat Kangurka Kao

REKLAMA

Pakiet ten zawiera aż 3 gry opowiadające o przygodach sympatycznego kangura-boksera. Atutem zestawu są przede wszystkim bogata, kolorowa grafika, absolutny brak jakichkolwiek elementów przemocy oraz bohaterowie, z którymi dzieciaki po prostu się utożsamiają. Perypetie zabawnego kangura ratującego zwierzęta przed złym kłusownikiem, który postanowił uwięzić rzadkie gatunki w klatkach i wykorzystać do swoich niecnych planów, zaprowadzą nas m. in. do wnętrza wulkanów, na skutą lodem Antarktydę oraz do wnętrz ponurych egipskich piramid i świątyń ukrytych w dzikim gąszczu tropikalnych lasów. Pomiędzy kolejnymi etapami twórcy zamieścili liczne zręcznościowe minigry np. wyścigi motorówek czy zjazd na snowboardzie oraz sporo prostych gier logicznych. Reasumując, jeśli jakiś dzieciak nie spotkał się jeszcze z tak popularnym w naszym kraju bohaterem, grzechem jest nie nadrobić zaległości właśnie teraz w tak atrakcyjnej cenie. To doskonała rozrywka na długie, zimowe wieczory dla całej rodziny, a muszę przyznać ,że nawet ja świetnie bawiłem się pokonując kolejne przygody Kao. Jeden z lepszych wyborów gier dla dzieciaków, jeśli nie najlepszy. Zdecydowanie warto!

Wydawca: Cenega Poland

Cena: 29,99 zł

Sezon na misia

Oto kolejna doskonała propozycja i dowód, że gry tworzone na podstawie filmów kreskówkowych nie zawsze są słabe. Ten stereotyp łamie Sezon na misia - prosta zręcznościówka z elementami logicznymi, dająca jednak sporo radości nie tylko swoja dynamiczną rozgrywką oraz ciekawymi zadaniami, lecz również możliwością spotkania i porozmawiania z postaciami znanymi z filmu. Na swojej drodze spotkamy m. in. niezwykle gadatliwego jelenia Elliota, którym pokierujemy w niektórych momentach gry czy Beth. Grę umilają pomysłowe mini gierki jak np. konkurs na najbardziej widowiskowe wykurzenie łowcy z lasu. To kolejna dobra i tania produkcja, którą z czystym sumieniem mogę polecić jako udany prezent pod choinkę dla najmłodszych.

Wydawca: Cenega Poland

Cena: 29,99 zł

Iniemamocni

Kolejna gra na podstawie filmu, która prezentuje się bardzo dobrze. Iniemamocni to przede wszystkim świetna zręcznościówka. Kolejne etapy pokonujemy prowadząc całą rodzinkę, nie tylko głównego bohatera, Pana Iniemamocnego, co niewątpliwie można zaliczyć na plus tej produkcji. Ponadto gra jest dość długa: przed graczem staje 18 zadań, a pomiędzy nimi znajdują się już standardowo minigry. Między kolejnymi etapami można obejrzeć kilkanaście fragmentów pełnometrażowego filmu, świetnie uzupełniające fabułę gry. Jednym słowem: warto!

Wydawca: CD Projekt

Cena: 29,99 zł

Auta

Świetny film i równie fantastyczna gra. Przygody niesfornego, ale ambitnego Zygzaka McQueena znalazły wierne grono fanów na całym świecie. Kasowy filmowy superhit znalazł odzwierciedlenie w doskonałej egranizacji studia Disney, która, jak zgodnie podkreślają media, jest najprawdopodobniej najbardziej udaną próbą przeniesienia filmu animowanego na monitory komputerów osobistych. Niewątpliwym atutem Aut jest bardzo ładna oprawa wizualna. Grafikom udało się znakomicie oddać ducha Chłodnicy Górskiej i wiernie odwzorować jedną z najciekawszych bajkowych lokacji. W polskiej wersji językowej wydawca pokusił się o dubbing, dzięki temu dzieciaki słyszą głosy aktorów wcielających się w bohaterów filmu, co więcej, jest to śmietanka towarzystwa i prawdziwa plejada gwiazd, bo trudno takich artystów jak Daniel Olbrychski, Witold Pyrkosz czy Piotr Adamczyk za takowe nie uznać. Jedna z najlepszych gier na podstawie filmu i obowiązkowa pozycja w kolekcji każdego młodego gracza. Rewelacja!

Wydawca: CD Projekt

Cena: 29,99 zł

Kung Fu Panda

Panda Po i jej przyjaciele powracają, tym razem w formie interaktywnych przygód! Przed nami staje zadanie obrony Doliny Pokoju. Niestety, powstaje mały problem, ponieważ panda nie ma jakichkolwiek zdolności walecznych. Przejdziemy serię wymagających, ale komicznie wyglądających ćwiczeń, pokonamy setki przeciwników by wreszcie zdobyć upragniony cel - pas mistrza kung fu. Praktycznie cała gra opiera się na walce z przeciwnikami najróżniejszymi sposobami: do tego celu wykorzystamy wyćwiczone ciosy, elementy otoczenia a nawet siłę umysłu Po. W trakcie gry z pomocą przyjdą nasi wierni kompani z Wściekłej Piątki, a w każdym momencie pomocą posłuży mistrz Shifty. Niekiedy oprócz pasjonujących pojedynków rozwiążemy nieskomplikowane, acz wymagające chwili zastanowienia zagadki, które otworzą nam drogę do minigierek i fragmentów filmu. Kung Fu Panda to bardzo ciekawa, a co najważniejsze dynamiczna produkcja z mnóstwem świetnej zabawy i stosunkowo nowa, co pociąga za sobą dość wysoką cenę, niemniej warto zainwestować w przygody Po i jej zwariowanych kompanów.

Wydawca: Licomp Empik Multimedia

Cena: 99,90 zł

Lucky Luke na Dzikim Zachodzie

Czy ktokolwiek pamięta jeszcze nieustraszonego rewolwerowca Lucky Luke'a na swoim wierzchowcu Jollym Jumperze? Jeśli nie, właśnie nadeszła znakomita okazja ku temu, aby odświeżyć sobie pamięć, bo w naszym kraju pojawiła się produkcja traktująca o kolejnych podbojach Dzikiego Zachodu przez znanego w tamtych okolicach pogromcę bandytów. Tym razem kolejny konwój z rzezimieszkami z gangu Daltonów zmierza do Nowego Jorku, zaś dzielny kowboj musi ich bezpiecznie odeskortować. Sęk w tym, że jak zwykle bohaterowi ta sztuka się nie udaje. Bandyci uciekają i napadają na pobliski bank, który zapoczątkowuje serię zuchwałych napadów i rozbojów. Lucky Luke natychmiast rusza w pogoń za niebezpiecznymi rzezimieszkami i próbuje udaremnić ich dalekosiężne zapędy. Oczywiście czeka nas mnóstwo wystrzałowej zabawy, zaciętych rewolwerowych pojedynków i - uwaga - konkursów tanecznych. Wszystko to okraszone estetyczną grafiką i bardzo dobrą polonizacją. Lucky Luke powraca w świetnym stylu - dajcie mu szansę!

REKLAMA

Wydawca: CD Projekt

Cena: 39,99 zł

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA