REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nadchodzą nowe „Star Wars”. Czekałem dekadę na te „Opowieści z Imperium”

Disney zapowiedział nowe „Star Wars” miesiąc wcześniej niż się tego spodziewałem. „Opowieści z Imperium” to nowy serial, który odpowie na pytanie, które frapowało mnie i innych fanów „Wojen klonów” od dekady. Kto się w nim pojawi prócz Barissy Offee? Analizujemy zwiastun „Tales of the Empire”.

05.04.2024
12:32
star wars tales of the empire serial disney plus
REKLAMA

Już za niecały miesiąc wypada „Dzień Gwiezdnych Wojen” (May the 4th), ale Disney postanowił nie czekać i już teraz zapowiedzieć kolejną produkcję z odległej galaktyki. Lada moment dostaniemy zupełnie nowy serial, ponownie w formie antologii, który jest „Tales of the Empire”. Podobnie jak w przypadku „Tales of the Jedi” w serwisie Disney+ pojawi się łącznie sześć odcinków.

REKLAMA

Opowieści z Imperium i wielki powrót Barissy Offee

Na zwiastunie widzimy wiele znanych twarzy. Przede wszystkim do uniwersum „Star Wars” powraca po dekadzie Bariss Offee. Ta młoda dziewczyna była Padawanką mistrzyni Lumianary Unduli zarówno w „Expanded Universe”, jak i w będącym częścią obu kanonów „Gwiezdnych wojen” serialu „Wojny klonów”, w którym to zaprzyjaźniła się z Ahsoką Tano. Przeszła jednak na ciemną stronę Mocy.

Bariss próbowała wrobić Tano w zbombardowanie Świątyni Jedi. Jej machinacje w końcu wyszły na jaw, ale po tym, jak Rada Jedi uwięziła uczennicę Anakina Skywalkera, ta zdecydowała się - pomimo oczyszczenia swojego imienia - opuścić Zakon. Wyjaśniło to nieobecność Ahsoki w „Zemście Sithów”, ale dalszych losów Offee nie znaliśmy aż do teraz. Poznamy je w „Opowieściach z Imperium”.

W trailerze widzimy, jak Czwarta Siostra składa młodej dziewczynie, którą Jedi przed upadkiem Zakonu uwięzili, ofertę współpracy. Czas jednak pokaże, czy Bariss Offee dołączy do Inkwizytorów, a także jak przebiegnie jej spotkanie z Darthem Vaderem, który również pojawi się w „Tales of the Empire” i… może żywić do niej urazę za to, co się stało z jego uczennicą, czyli właśnie Ahsoką Tano.

Gwiezdne wojny - Opowieści z Imperium

Kto jeszcze pojawi się w „Opowieściach z Imperium”?

Na zwiastunie widzimy wiele postaci znanych z innych gwiezdnowojennych produkcji, a drugą z głównych bohaterek jest Morgan Elsbeth. Ta kobieta, będąca Wiedźmą Nocy z Dathomiry, pojawiła się w „Mandalorianinie” i walczyła z Ahsoką, a potem była antagonistką w serialu o Tano. To ona wyruszyła na poszukiwania Wielkiego Admirała Thrawna, który przez dekadę był uwięziony w innej galaktyce.

Czytaj inne nasze teksty poświęcone „Star Wars”:

Thrawn swoją drogą również pojawi się w „Tales of the Empire”. To tutaj Wielki Admirał połączy siły z Morgan Elsbeth, która planuje zemstę na osobach odpowiedzialnych za wymordowanie niemalże wszystkich Sióstr Nocy. Oprócz tego dowiemy się wreszcie nieco więcej o Marroku, czyli pomagierze Morgan Elsbeth z serialu „Ahsoka”, który po „śmierci” zamienił się w obłok zielonego gazu.

Innymi postaciami, jakie widzimy w zwiastunie „Opowieści z Imperium”, są Wielki Inkwizytor (szkolący Barissę) oraz Generał Grievous (walczący z Morgan Elsbeth). Obecność przywódcy Separatystów oznacza przy tym, że w serialu pojawią się sceny będące retrospekcjami ukazującymi upadek Dathomiry, co miało miejsce w czasach sprzed proklamacji przez Palpatine’a pierwszego Imperium Galaktycznego.

REKLAMA

Star Wars: Tales of the Empire - kiedy premiera w Disney+?

Nie bez powodu zwiastun „Opowieści z Imperium” pojawił się w sieci na miesiąc przed „dniem Star Wars”, gdyż to na 4 maja 2024 r. zaplanowano premierę produkcji, która jest duchowym następcą zeszłorocznego „Tales of the Jedi”. W poprzednim serialu trzy odcinki poświęcono młodości Ahsoki Tano, a w trzech obserwowaliśmy hrabiego Dooku na różnych etapach jego życia.

Czas również pokaże, czy teraz co roku abonenci usługi wideo na żądanie Disney+ będą dostawali sześcioodcinkowe antologie poświęcone innym zakątkom odległej galaktyki. Nie zdziwię się w sumie, jeśli po „Tales of the Jedi” i „Tales of the Empire” pojawią się również „Tales of the Rebellion”, „Tales of the New Republic”, „Tales of the Bounty Hunter” itd. Niezmiernie na to czekam!

Wszystkie produkcje spod szyldu „Star Wars” znajdziecie w ofercie Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA