REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nie lekceważcie mocy sprawczej fanów. Netflix anulował ten serial - oni go uratowali

„Warrior Nun” to naprawdę udany serial Netfliksa, który spotkał się z ciepłym przyjęciem subskrybentów i krytyków, a także doczekał się znacznie lepszej niż „jedynka” kontynuacji. Niestety, produkcja nie spełniła oczekiwań serwisu, wobec czego została - jak wiele innych - anulowana. Czas na zmartwychwstanie!

28.06.2023
17:42
warrior nun sezon 3 fani netflix
REKLAMA

„Warrior Nun” to adaptujący komiks Bena Dumna serial akcji i perełka Netfliksa. Niestety, słynący z bezwzględności w tej materii streamingowy gigant anulował produkcję po 2. sezonie - i poinformował o tym jakiś miesiąc po świetnie przyjętej premierze.

Zrozpaczeni fani rozpoczęli kampanię, która miała skłonić koncern do przedłużenia cyklu. Zrzucili się nawet na specjalny billboard z hasłem „Save Warrior Nun”, który stał tuż obok siedziby firmy. Cóż, biznes to biznes. Ted Sarandos stwierdził swego czasu, że nigdy nie skasowali „udanej produkcji”. Rzecz w tym, że dla nich „udany” znaczy zupełnie coś innego, niż dla nas. Z perspektywy Netfliksa rozchodzi się o liczbę wyświetleń - i nie ma w tym nic dziwnego. 

Czytaj także:

REKLAMA

Warrior Nun: będzie 3. sezon!

A jednak czasem się zdarza, że upór fanów zyskuje moc sprawczą. W przeszłości udało się przecież ocalić kilka seriali - zazwyczaj wówczas, gdy dany tytuł przejmowała inna firma. Zdarzało się bowiem, że inny nadawca czy platforma streamingowa kupowała seriale od konkurencji i je kontynuowała (Netflix przejął tak "Lucyfera" czy "Cobra Kai"). Są to jednak raczej wyjątki. Oddolne akcje fanów, chcących ratować daną produkcję, rzadko kiedy przynoszą pożądane skutki.

Cóż, tym razem się udało:

Dziś mam przyjemność oficjalnie ogłosić, że dzięki waszym połączonym głosom, pasji i niesamowitym wysiłkom - #WarriorNun powróci i będzie bardziej EPICKA niż możecie sobie wyobrazić. Więcej szczegółów wkrótce! WKRÓTCE! Dziękuję!! #SaveWarriorNun #WarriorNunSaved

- napisał na Twitterze Simon Barry, reżyser i scenarzysta „Warrior Nun”
REKLAMA

Póki co nie wiemy, czy to Netflix zmienił zdanie, czy raczej ktoś odkupił od koncernu prawa do serialu. Tak czy inaczej - 3. sezon jest już pewny, a to jest najważniejsze. Przypomnę, że jest to unikalna produkcja skupiona na kilku ciekawych tematach społecznych, przede wszystkim jednak na soczystym mordobiciu. Oto Ava i Wojowniczki Zakonu muszą znaleźć sposób, aby pokonać anioła Adriela, który próbuje dokooptować grupę swoich wyznawców do dominującego na Ziemi kościoła.

Czekamy na kolejne informacje dotyczące kontynuacji.

Warrior Nun
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA