REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

5 mobilnych spin-offów, czyli najlepsze smartfonowe i tabletowe wersje "dużych" gier

Wiele gier na konsole i komputery osobiste, wśród których można wymienić ostatnio wydane Until Dawn i Metal Gear Solid V: Phantom Pain, dostaje teraz aplikacje towarzyszące. Mają one za zadanie wzbogacić rozgrywkę. Niektóre “duże” produkcje doczekały się też bardzo udanych mobilnych spin-offów.

03.09.2015
11:47
5 najlepszych mobilnych wersji dużych gier
REKLAMA
REKLAMA

W sklepach z aplikacjami można znaleźć nie tylko wiele pozycji typu Companion App, ale też mnóstwo przeprortowantch gier wydanych pierwotnie na konsole i komputery. Oprócz tego jest cała kategoria tytułów, która powstała z myślą o urządzeniach mobilnych bazując na znanej marce.

Dead Space

dead-space-iphone

Seria Dead Space to świetnie zrealizowane horrory utrzymane w konwencji science-ficton w których od razu odnajdą się wszyscy fani Obcego. Cykl poza trylogią i kilkoma dodatkowymi grami wydanymi na konsole doczekał się odsłony dostępnej wyłącznie na tabletach i smartfonach z dostawanym sterowaniem do dotyku.

Mobilny Dead Space ma w gruncie rzeczy taką samą formułę jak pierwsza część cyklu. Gracz trafia na stację kosmiczną, którą opanowują potworne stwory. Wykorzystując pancerz kosmicznego inżyniera i wymyślne narzędzia zaadaptowane na bronię trzeba eliminować kolejne maszkary.

Dead Space można pobrać ze sklepów Google Play i App Store. W tym drugim sklepie dostępna jest też osobna wersja do tabletów - niestety obecnie nie można kupić gry w polskim App Storze.

Mass Effect: Infiltrator

mass-effect-android

Seria futurystycznych gier z Kapitanem Shepardem w roli głównej to przykład tego, jak powinny wyglądać nowoczesne Action RPG. Electronic Arts postanowiło odciąć trochę kuponów od popularnej marki i wydało mobilnego Mass Effecta, którego fabuła nie była ściśle powiązana z historią opowiadaną na konsolach i komputerach osobistych. Nie przeszkadza to jednak świetnie się bawić podczas przeskakiwania od osłony do osłony eliminując jednocześnie zastępy wrogów.

Mass Effect: Infiltrator można pobrać ze sklepów Google Play i App Store - niestety obecnie nie można kupić gry w polskim App Storze.

Assassin’s Creed Pirates

assassins-creed-pirates-iphone

Dla wielu graczy najlepszym elementem Assassin’s Creed IV Black Flag były wymagające bitwy morskie. Ubisoft postanowił wykorzystać to i stworzył grę mobilną osadzoną w tymże uniwersum, która pozwala toczyć potyczki bardzo podobne do tych odgrywanych na komputerach i konsolach. Gracz na kolejnych mapach musi wykonywać misje, odkrywać skarby i toczyć morskie bitwy.

Assassin’s Creed Pirates można pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Hitman Go

hitman-go-android

Marka Hitman nadal się nie zestarzała, a kolejne pokolenia graczy świetnie się bawią wcielając się w rolę zabójcy. Miłą perełką jest najnowsze Hitman Go. To gra łącząca akcję z rozgrywką realizowaną w trybie turowym. Zadaniem gracza jest jak zwykle skuteczne eliminowanie kolejnych celów. Więcej o tej grze Hitman Go możecie przeczytać w recenzji Szymona Radzewicza. Warto też przyjrzeć się Lara Croft Go o podobnej mechanice.

Hitman Go można pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Deus Ex: The Fall

deus-ex-the-fall-iphone

Deus Ex to jedna z najbardziej lubianych przeze mnie serii gier. Przy pierwszej części spędziłem długie godziny szlifując swoje umiejętności tajnego agenta wykonując raz po raz te same misje. Co prawda druga odsłona o podtytule Invisible War okazała się sporym rozczarowaniem, ale już nowoczesne Deus Ex: Human Revolution przywróciło serii blask. Nic więc dziwnego, że wobec mobilnego Deus Ex: The Fall miałem duże nadzieje.

Historia spin-offa nie jest powiązana bezpośrednio z “dużą” grą, ale dotyka wątków poruszonych w książce osadzonej w uniwersum Deus Ex. Gracz wciela się w kolejnego bohatera wyposażonego w wszczepy zwiększające jego możliwości bojowe. Fabuła gry utrzymana jest w cyberpunkowym klimacie i pasuje do pozostałych części cyklu, a gracz może podejmować różne wybory.

REKLAMA

Sterowanie w Deus Ex: The Fall dopasowano do obsługi za pomocą ekranu dotykowego, a mechanika przypomina tą znaną z Deus Ex: Human Revolution. Gra nie jest oczywiście tak rozbudowana jak pecetowy i konsolowy pierwowzór, ale i tak jak na produkcję mobilną zaskakuje poziomem złożoności dając możliwość dopasowania stylu gry do własnych preferencji.

Deus Ex: The Fall można pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Gra została wydana też na komputery osobiste i można ją kupić na platformie Steam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA