REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Amazing Katamari Damacy to aktualnie moja ulubiona darmowa gra mobilna. Uzależniłem się

Katamari Damacy to specyficzna, ale niezwykle kultowa w pewnych kręgach produkcja z konsoli PlayStation 2. Po kilku pomniejszych odsłonach przyszedł czas na mobilną aplikację, którą można już pobrać z Google Play oraz iTunes App Store. W zasadzie, to nawet trzeba.

14.12.2017
9:01
Amazing Katamari Damacy to moja ulubiona darmowa gra mobilna
REKLAMA
REKLAMA

Amazing Katamari Damacy to produkcja z gatunku endless runner. Zadaniem gracza jest pokonanie jak najdłuższego dystansu, jednocześnie unikając po drodze rozmaitych przeszkód. Tutaj pojawia się charakterystyczny dla Katamari twist - bohater tej gry turla przed sobą malutką kulkę, do której lepią się drobne elementy otoczenia. Najpierw śrubki, potem proste elementy kuchenne, następnie drobne elementy RTV i AGD. W miarę, jak zbieramy coraz więcej rzeczy, nasza turlająca się kula przybiera na rozmiarze. Staje się większa i większa...

…aż nagle okazuje się, że bohater i jego kula nie są już wielkości pionków do szachownicy.

Z każdym pochłoniętym elementem otoczenia stajemy się więksi i więksi. Obiekty, które najpierw musieliśmy unikać jako naturalne przeszkody, z czasem stają się pokarmem dla stale rosnącej kuli. Ta początkowo jest wielkości zakrętki od butelki, ale szybko się to zmienia. Obiekt przybiera gigantyczne rozmiary. Jak bardzo? Dosyć napisać, że na przedostatnim etapie Amazing Katamari Damacy pożeramy już budynki mieszkalne i samoloty.

W Amazing Katamari Damacy świetne jest to, jak ewoluuje świat wokół gracza. Zaczynamy niczym kuchenny skrzat, ale z czasem rośniemy do rozmiarów Godzilli. Otoczenie nieustannie się zmienia, co zachęca do poznawania kolejnych obszarów. Chce się więcej i więcej, aż do samego kosmosu. Jeżeli dotrzecie do niego bez żadnego potknięcia i wskrzeszenia, to muszę wam oddać - gratulacje, jesteście całkiem nieźli.

 class="wp-image-115455"

Na tle innych runnerów Amazing Katamari Damacy wyróżnia się kapitalną oprawą audio i wideo.

Zręcznościowa produkcja jest w pełni trójwymiarowa. Mocno bajkowa, nieco mangowa stylistyka rewelacyjnie wypada na dotykowym wyświetlaczu. Kolorowa aplikacja jest niezwykle przyjemna dla oka, przez co wydaje się odpowiednia również dla młodszych miłośników endless runnerów. Oddając smartfon w ich ręce, musicie jednak pamiętać - w darmowej grze znajdują się mikrotransakcje oraz reklamy.

REKLAMA

Nie mogę również nie wspomnieć o udźwiękowieniu. Główny motyw muzyczny to coś niesamowitego. Niespotykanego wręcz w darmowych produkcjach z Google Play czy iTunes App Store. Grę warto pobrać chociażby dla tego jednego, zapadającego w ucho i niezwykle motywującego do dalszej gry kawałka. Dla mnie bomba. Amazing Katamari Damacy to aktualnie moja ulubiona aplikacja „na kilka minut“, do zabicia czasu podczas stania w kolejce czy oczekiwania na pociąg. Sprawdźcie koniecznie.

Amazing Katamari Damacy w Google Play oraz iTunes App Store

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA