REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Użytkownicy Amazona promienieją od "Fallouta". Polskie filmy odkrywają przy okazji

W ostatnim czasie mamy do czynienia z częstymi przetasowaniami na liście najpopularniejszych tytułów dostępnych na Amazon Prime Video. Nie tak przecież dawno "Road House" musiało schronić się przed promieniowaniem "Fallouta", a teraz w stawce zaczęły się też liczyć dwa polskie filmy.

20.04.2024
7:59
fallout amazon prime video najpopularniejsze co obejrzeć
REKLAMA

"Fallout" pozostaje oczywiście niepokonany. Jeszcze w dniu swojej premiery wdrapał się przecież na pierwsze miejsce listy najpopularniejszych tytułów na Amazon Prime Video, wykopując z niego "Road House". Od tamtej pory nie chce ze szczytu zestawienia zejść. Można się było spodziewać, że będzie to hit. W końcu mówimy tu o adaptacji popularnej serii gier wideo. W dodatku - na ten fakt należy zwrócić szczególną uwagę - udanej. To świetny serial. Śledzimy w nim losy Lucy MacLean, która opuszcza wygodny schron i przemierza postapokaliptyczny świat. Rządzą nim mutanci. Zawsze trzeba więc liczyć się z atakiem przerośniętego karalucha czy łapacza. Można też natknąć się na ghula, ale to akurat dobrze, bo gra go Walton Goggins, kradnąc całe show.

Wszystkie odcinki "Fallouta" wpadły na Prime Video nieco ponad tydzień temu. Użytkownicy platformy oglądają je w kółko, czemu trudno się dziwić. Jeszcze jednak nie zapomnieli o niedawnym królu serwisu, bo pełne akcji "Road House" gości aktualnie na trzecim miejscu listy najpopularniejszych tytułów dostępnych w usłudze. A co znajduje się pomiędzy tymi dwoma produkcjami? Polskę! Rodzima komedia kryminalna szturmem zdobywa Amazona. W kinach widzowie nie chcieli jej zbytnio oglądać, ale w streamingu stała się hitem.

REKLAMA

Amazon Prime Video - co obejrzeć?

Ponad 306 tys. - tylu widzów obejrzało "Fuksa 2" na wielkim ekranie. Co prawda jest to wynik lepszy niż pierwszej części, ale pozostawia wiele do życzenia. Requelowi nie udało podbić serc kinowej publiczności. A przecież wcale taki najgorszy nie jest. Znany nam z poprzednika Aleks jest tu już dojrzałym mężczyzną - z problemami zdrowotnymi i finansowymi. Ma też dorosłego syna, który odziedziczył po nim talent do pakowania się w kłopoty. Ta historia opowiada właśnie o nim. Kiedy chłopak wybiera się na randkę, nawet nie podejrzewa, że narazi się przez to biznesmenowi/gangsterowi. W wyniku kilku zbiegów okoliczności, na celowniku Mirosława Bychawskiego znajdzie się również ojciec głównego bohatera.

Fuks 2 - Amazon Prime Video - co obejrzeć?

"Fuks 2" okazuje się szybszy i bardziej widowiskowy od pierwszej części. W końcu pojawił się ćwierć wieku po premierze oryginału. Sposób opowiadania mocno się w tym czasie zmienił. Jak to requele mają już w zwyczaju, film skierowany jest do nowoczesnej publiczności, ale nie wyklucza przy tym - jak robią to remake'i/rebooty - fanów pierwowzoru. Czy udało się jednak oddać jego klimat i wzbudzić w starszych widzach poczucie nostalgii? To już samemu trzeba ocenić. Popularność produkcji na Amazon Prime Video jasno jednak wskazuje, że produkcja sprawdza się jako relaksacyjna pozycja na wieczór bądź weekend.

Bardziej nieśmiało niż "Fuks 2" w ostatnim czasie do gry weszła też "Zadra". To również polska produkcja, ale utrzymana już w zupełnie innym stylu. Film opowiada o utalentowanej dziewczynie z osiedla, która postanawia zostać raperką. Stając przed mikrofonem, uwodzi publiczność siłą i charyzmą. To jednak męski świat, więc nie jest łatwo jej się przebić. Czy ma w sobie wystarczająco samozaparcia, aby osiągnąć cel? Użytkownicy Amazona właśnie to sprawdzają, bo jej perypetie zajmują aktualnie ostatnią pozycję na liście najchętniej oglądanych tytułów na platformie.

Więcej o polskich filmach poczytasz na Spider's Web:

W zestawieniu najpopularniejszych produkcji na Amazon Prime Video "Zadra" plasuje się tuż za "Reacherem", który od czasu premiery 2. sezonu (to już całkiem sporo miesięcy!) nie chce listy opuścić. Goni go natomiast "Niezwyciężony", czyli animowany serial dla dorosłych o superbohaterach. Finał jego nowej odsłony niedawno, bo 4 kwietnia, zadebiutował na platformie. Jak już wiadomo, obie produkcje doczekają się nowych odcinków.

REKLAMA

Amazon Prime Video - co oglądają Polacy?

 1. Fallout
 2. Fuks 2
 3. Road House
 4. Movie 43
 5. Liga nietykalnych
 6. Freelance
 7. The Lazarus Project
 8. Niezwyciężony
 9. Reacher
 10. Zadra
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA