REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Blitzkrieg w iTunes App Store! World of Tanks Blitz wjeżdża na smartfony i tablety

Sam nie mogę oderwać się od gry karcianej World of Tanks: Rush. Tymczasem kolejna wariacja najpopularniejszych na świecie „czołgów” wjechała właśnie do iTunes App Store. Szykuje się sukces porównywalny do darmowej gry na komputery osobiste oraz konsole?

26.06.2014
17:53
Blitzkrieg w iTunes App Store! World of Tanks Blitz wjeżdża na smartfony i tablety
REKLAMA
REKLAMA

Niestety, na ten moment gra dostępna jest jedynie na sprzęty z rodziny Apple. Jeżeli nie posiadasz urządzenia iPhone, iPad bądź iPod Touch, póki co musisz obejść się smakiem. Do kiedy? Tego niestety nie wiadomo, z czego, jako użytkownik preferujący Androida oraz Windows Phone nie jestem zbyt zadowolony. Plany wydawnicze Wargamingu wydają się dziwne o tyle, że World of Tanks: Blitz jest produkcją darmową i nie wymaga wnoszenia żadnych opłat, aby zagrać.

world of tanks blitz 3

Za darmo? Model oparty na mikro-transakcjach? Przecież to jak ulał pasuje do chmary użytkowników na całym świecie, których wspiera zielony robot od Google

Zgaduję, że posiadacze urządzeń z Windows Phone póki co muszą obejść się smakiem, chociaż nic nie jest ostatecznie przesądzone. W ostatnich miesiącach Wargamning ściśle współpracował z gigantem z Redmond. Owocem partnerstwa okazał się być World of Tanks na konsolę X360. Może i tym razem Windows Phone może liczyć na wsparcie tego studia?

Wracając jednak na ziemię, aplikacja już pobiera się na moje urządzenie. Jestem ciekaw, jakich ulepszeń dokonani twórcy od czasu grywalnej bety. Podczas testów nieoszlifowanej edycji World of Tanks Blitz wydało mi się naprawdę kompleksową produkcją, robiącą kapitalne pierwsze wrażenie, głównie za sprawą akceptowalnej warstwy wizualnej oraz naprawdę godnego uznania rozmachu. To, że nastawione na wieloosobowe zmagania produkcja pasuje do mobilnej rozgrywki niczym pięść do nosa, było wiadomo już wcześniej. Chociaż Blitz możecie zabrać wszędzie ze sobą, stosunkowo długa rozgrywka wymaga koncentracji i uwagi. O zabawie w środkach komunikacji miejskiej raczej bym zapomniał.

REKLAMA

Tak czy inaczej – World of Tanks Blitz to jedna z gorętszych mobilnych premier tego roku. Póki co grcze skupieni na smartfonach i tabletach są naprawdę rozpieszczani. Angry Birds Epic daje radę, X-COM: Enemy Unknown jest kapitalne i powala możliwościami, natomiast Hitman GO to diabelnie błyskotliwa wariacja na temat przygód łysego Agenta 47. To chyba pierwszy raz, kiedy mam po prostu zbyt dużo gier z najwyżej półki w swojej kieszeni. Damy znać, kiedy wydawca World of Tanks Blitz podejmie próbę szturmu Google Play oraz sklepu Windows Phone!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA