REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Moje ukochane Crazy Taxi wylądowało na Androidzie oraz iOS. Gra jest darmowa!

Czytelnicy Spider’s Web mogą pamiętać, że kocham konsolę Dreamcast od SEGI. Wspaniały kawał sprzętu posiadał kilka niepowtarzalnych gier na (czasową) wyłączność. Jedną z nich było właśnie Crazy Taxi.

29.05.2017
17:07
Moje ukochane Crazy Taxi jest na Androidzie i iOS. Za darmo!
REKLAMA
REKLAMA

Crazy Taxi zadebiutowało w 1999 roku, początkowo ukazując się jedynie na automatach. Gra zyskała sporą popularność, na którą zasłużyła kapitalnym, mocno zręcznościowym modelem jazdy, świetną ścieżką dźwiękową (The Offspring!) oraz wykręconą wizją artystyczną. SEGA kuła żelazo póki gorące, już w 2000 roku wydając tytuł na Dreamcasta - rywala Xboksa oraz PS2.

Gra spodobała się na tyle, że wkrótce wylądowała na innych platformach - PlayStation 2, Windowsie oraz GameCubie Nintendo. Na każdym z tych systemów produkcja mogła liczyć na solidną sprzedaż, a także uznanie wśród graczy. Kilkadziesiąt recenzji składało się na obraz tytułu ze średnią oceną ponad 9 na 10. Sam wystawiłbym podobną notę, bo z Crazi Taxi bawiłem się doskonale.

 class="wp-image-86211"

Jakiś czas temu SEGA stworzyła mobilną, płatną wersję Crazy Taxi na iOS oraz Androida. Teraz dochodzi edycja Fee2Play.

Wzorem innych darmowych gier na mobilne platformy, musi być jakiś haczyk. W przypadku Crazy Taxi są nim wyświetlane reklamy. Chcąc grać w kapitalnego klasyka z 2000 roku musicie się przygotować na oglądanie spotów od czasu do czasu. To jednak i tak znacznie lepiej, niż gdyby wypchać ten tytuł mikro-transakcjami, alternatywnymi walutami, benzyną odnawialną za prawdziwe pieniądze graczy i tak dalej. Reklamy są stosunkowo nieinwazyjne dla kodu i chwała dla SEGI za to, że wybrała akurat ten model biznesowy.

REKLAMA

Co do samej rozgrywki - nikogo nie zdziwi, że Crazy Taxi polega na odbieraniu klientów oraz dowożeniu ich do miejsca docelowego, w możliwie jak najszybszym czasie. Podczas brawurowej jazdy towarzyszy nam świetna muzyka, a my poruszamy się po otwartym świecie z wieloma alternatywnymi drogami do celu. Zamiast szczegółowej nawigacji widzimy jedynie wielką strzałkę, która wskazuje orientacyjny kierunek pożądany przez pasażera. Ten płaci nam na końcu za usługę, a „napiwek” jest tym wyższy, im więcej niebezpiecznych akrobacji wykonamy.

Darmowe Crazy Taxi pobierzecie na Androida oraz iOS.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA