REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Doom 4 szybciej niż Rage? Najprawdopodobniej

11.08.2010
21:45
REKLAMA

O Rage, nowym tytule Id Software, słyszymy już od trzech lat. W
akcji widzieliśmy go na wielu pokazach, na ostatnim E3 niektórzy
mogli spojrzeć na grę własnymi oczyma. O Doom 4 nie wiemy
praktycznie nic. Jednak to on trafi szybciej w nasze ręce.

REKLAMA

Dlaczego właśnie tak? Legenda, logo i lider Id Software, John Carmack, tłumaczy dla OPM UK, na czym polega ten ewenement. Chociaż Rage został zapowiedziany już w 2007 roku, prace z nim związane wymagają o wiele większego wysiłku, niż kontynuacja kultowego Doom’a. Nowa technologia, nowy, podobno rewolucyjny silnik, struktura samej gry… Przekłada się to na olbrzymie wykorzystanie zasobów studia. Doom 4 na ten przykład wymaga mniej poświęcenia, ponadto, od dłuższego czasu prace nad nim idą błyskawicznie. Co  ciekawsze, gra jest już w zaawansowanej fazie, stanowiąc jeden z priorytetowych celów studia.

REKLAMA

-Doom 4 powstaje już od jakiegoś czasu, drużyna z nim związana pracuje pełną parą. Niestety, na razie nie mogę powiedzieć nic więcej, ale projekt idzie do przodu jak burza. Nie zajmie to tyle czasu co wydanie Rage (…)” – to słowa Johna dla OPM.

Cóż, pozostaje uzbroić się w cierpliwość, przynajmniej do następnego QuakeCon. Można dojść do wniosku, że wiele się na nim wydarzy. Odnośnie samego Rage – na sklepowych pułkach pojawi się najszybciej w 2011.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA