REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Fable III za darmo? To możliwe! No prawie...

Akcja wystartowała niedawno na XBOX LIVE i jest nowym pomysłem Microsoftu mającym zapędzić graczy do kont Gold. Każdy kto posiada błyszczące żółto konto będzie dostawał, poczynając od lipca, dwie darmowe gry.

14.06.2013
4:28
Fable III za darmo? To możliwe! No prawie…
REKLAMA
REKLAMA

Można by na to machnąć ręką bo powyższa zapowiedź brzmi jak kolejny karton bundle kryjący tytuły trzeciego sortu ale Microsoft nie idzie na łatwiznę. W lipcu gracze dostaną dwie megaprodukcje, tj. Halo 3 i Assassin's Creed II – tytuły, które na pewno nie można nazwać niszowymi. Przypomnijmy, że tylko w pierwszym dniu sprzedaży Halo 3 osiągnęło pułap 170 milionów dolarów (wyłącznie w U.S.A.) a w zaledwie 12 dni od premiery sprzedano 3.3 miliona kopii. To był szał a przecież ta giera nadal działa na zmysły. Wynik Assassin's Creed II był gorszy ale i tak powala na kolana. Ubisoft sprzedał ponad półtora miliona egzemplarzy zaledwie w siedem dni.

Teraz można będzie zgarnąć powyższe i kolejne gry płacąc Microsoftowi daninę w wysokości ok. 170 zł za rok albo ok. 50 zł za kwartał (kod on-line), chociaż można znaleźć abonamenty jeszcze taniej, np. w Fabryce Kluczy za niecałe 130 zł za rok abonamentu Xbox Live Gold. Dwadzieścia cztery niezłe tytuły w roku mogą być warte tych pieniędzy, oczywiście o ile rzeczywiście będą to gry z pierwszej ligi.

Wracając do Fable III to wszystko pięknie, szczególnie jeśli ktoś pamięta wzruszenia jakich dostarczyło Fable I, ale niestety trzecia przygoda w świecie Albionu była wątła, słaba i poniżej wszelkich oczekiwań. Szeroko na ten temat pisał na naszych łamach Szymon Radzewicz, który wyłowił 75 % obniżkę cen Fable III na Steamie. Podobno i tak się nie opłaca a Szymon do tej pory chodzi smutny, potrząsa głową i mamrocze, że został oszukany przez platformę cyfrowej dystrybucji Valve. Życie go doświadczyło.

REKLAMA

Oczywiście Microsoft nie odkrył Ameryki. W PlayStation Plus podobna usługa oferowana jest od dawna. Wszystko zależy od tego, jak szczodry postanowi być gigant z Redmond. Jeśli rzeczywiście ozłoci grami posiadaczy kont gold, może nawet zapragnę wstąpić w ich szeregi. Byleby Microsoft nie skończył jak król Midas...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA