REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Filmowe wydarzenia tygodnia

12.08.2010
12:15
REKLAMA

Czy okres letni jest sezonem ogórkowym dla kinomanów? Wręcz
przeciwnie.

REKLAMA

Ze względu na gorącą temperaturę, można by przypuszczać, że kina świecą pustkami. Lecz klimatyzowane sale są z pewnością atrakcją. Dla tych, którzy jednak wolą iść na film, a nie do kina, polscy dystrybutorzy przygotowali aż 7 pozycji do wyboru. Najbardziej intrygującą i wymagającą opcją jest „Zły porucznik” w reżyserii Wernera Herzoga. Ten niemiecki reżyser wyciska z Nicolasa Cage’a prawdziwy talent. Dlatego nawet jeśli nie lubicie aktora, warto zainteresować się obrazem. Na pewno nie jest to zwyczajne Hollywood, bo Herzog nadal utrzymuje swój charakterystyczny styl, który praktykuje od 1964 roku.

Drugim filmem jest amerykański hit kasowy – „Duże dzieci”. To komedia familijna z niesamowitą obsadą. Kultowi komicy spotykają się na jednym planie i zachowują się… naturalnie. A co mam na myśli mówiąc kultowi komicy? To Adam Sandler („Billy Madison”), Chris Rock („Zabójcza broń 4”), Rob Schneider („Boski żigolo”), Kevin James (serial “Diabli nadali”) i David Spade (serial “Ja się zastrzelę”). Dodatkowo na ekranie zobaczymy jeszcze piękną Salmę Hayek oraz uroczą Marię Bello. Reżyser filmu, Dennis Dugan, odpowiada między innymi za „Nie zadzieraj z fryzjerem”.

Do kin zawitają jeszcze dwie amerykańskie produkcje. Jedna z nich, „Gentlemen Broncos”, prawdopodobnie przejdzie bez echa, chyba że zbierze się potężna grupa wielbicieli „Napoleon Dynamite” oraz „Nacho Libre”. To właśnie bowiem reżyser tych filmów, zaprezentuje nam kolejną dziką komedię o inteligentnych dziwakach. Druga jest przeznaczona dla znacznie młodszej widowni. „Psy i koty: Odwet Kitty” jest sequelem hitu sprzed 9 lat. Jak kogoś bawią gadające zwierzaki domowe bawiące się w tajnych agentów, to czemu nie.

Jeśli nudzi was kino hollywoodzkie, to można się wybrać na dwie europejskie produkcje. Pierwsza z nich to „Heartbreaker – Licencja na uwodzenie”. Ta francuska komedia z Romainem Durisem i Vanessą Paradis może być ciekawą odskocznią od rzeczywistości. Zaś miłośnikom mocnych wrażeń oferowane jest „Zejście 2” – sequel kapitalnego horroru Neila Marshalla. Za jego reżyserię odpowiada jednak montażysta pierwszego „Zejścia”, Jon Harris. Czy udało mu się podtrzymać klimat pierwowzoru?

REKLAMA

A na deser, coś dla fanów starej, dobrej muzyki rockowej. Tom DiCillo specjalizujący się w filmach muzycznych, przedstawia nam swój dokument na temat kultowego zespołu. „The Doors – historia nieopowiedziana” pokazuje podobno wszystko i bez cenzury. Czy uzyskamy przez to jakieś świeższe i szokujące informacje na temat kapeli? Amerykańscy krytycy byli bardzo podzieleni w ocenie obrazu. Może szykuje się kolejny hit na miarę „Control” o zespole Joy Division?

Jeśli nie interesuje was nic z powyższych tytułów, to czekajcie na przyszły tydzień. Do kin wchodzą „Niezniszczalni” w reżyserii Stallone’a z wybuchową obsadą!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA