REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

GOG wyprzedaje serię Gothic. Tworzymy dla was jeszcze tańszą kontrofertę

Powiedzmy to sobie jasno – GOG sprzedaje świetne gry, dzięki którym potrzeba wynalezienia maszyny do podróży w czasie wydaje się być zbyteczna. Niestety, ceny produktów dyktowane przez Good Old Games są skierowane w stronę zachodnich klientów. Ci promocję tej platformy dystrybucji cyfrowej przyjmują z uśmiechem na ustach, wydając na kultowe gry grosze. Nam wypada zastanowić się, czy w Polszy nie jest przypadkiem taniej. A jest.

22.04.2013
15:00
GOG wyprzedaje serię Gothic. Tworzymy dla was jeszcze tańszą kontrofertę
REKLAMA
REKLAMA

Od dzisiaj, przez następne 24 godziny, Good Old Games wyprzedaje serię Gothic z 75-procentowym upustem. Nieźle, kultowe cRPG działające na najnowszych systemach operacyjnych, za jedną czwartą swojej pierwotnej stawki, prawda? Ano nie, ponieważ na wewnętrznym rynku tytuły Pyranha Bytes można nabyć jeszcze taniej. Nie pozwalając was nabić na butelkę, punktujemy, gdzie przygodę z Bezimiennym naprawdę opłaca się zakupić.

Gothic II – druga część wielkiej serii, sprawiającej, że mój znajomy zamknął się swoim pokoju na całe tygodnie, jest do nabycia na GOG za prawie 8 złotych. Niestety. przy założeniu, że chcemy posiąść cały oferowany przez tę platformę pakiet. Jeżeli mamy smak jedynie na „dwójeczkę” wraz z dodatkiem, cena wzrasta do około 15 polskich zielonych. To ciągle grosze warte tej gry, ale po mamy polegać na GOGu, skoro tę samą edycję na Muve.pl, również w wersji cyfrowej, mamy do kupienia za 8 złotych, czyli prawie o połowę taniej?

Jedziemy dalej – Koszt pojedynczego Gothica III na GOG to również 15 PLN, dokładnie tak samo, jak tragicznego dodatku Zmierz Bogów. Kupując obie pozycje na raz, zapłacimy za nie 24 złote. O cztery złocisze mniej zapłacimy w sklepie cdp.pl, gdzie ten sam zestaw jest do zgarnięcia za równe 20 PLN.

got1

Składamy wszystko do kupy – Gothic, Gothic II z dodatkiem, Gothic III i Zmierz Bogów to na GOG koszt nieco ponad 30 złotych. Za ten sam pakiet w sklepie gram.pl, z dodatkowym „Gamebookiem” w twardej oprawie, zapłacimy 24 złote.

REKLAMA

Okazuje się, że na każdym polu, nawet z 75-procentową zniżką, rodzimi sprzedawcy deklasują Good Old Games. Morał? GOG jest tak samo świetne jak drogie i o ile platforma cyfrowej dystrybucji nie ma jakiegoś tytułu na wyłączność (patrz: rewelacyjne wznowienie System Shock 2), zawsze warto zajrzeć, co tam u naszej krajowej konkurencji. Zachodni gracze niech się cieszą, my mamy taniej już od długiego czasu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA