REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Filmy
  4. Mobile /

Złapałeś wszystkie Pokemony? Przejdź do świata magii i czarodziejstwa w Harry Potter: Wizards Unite

Pokemon GO był jednym z największych fenomenów 2016 roku. Gra wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, ale wyraźnie widać, że jej autorzy ze studia Niantic potrzebują nowych wyzwań. Ma je dostarczyć praca nad Harry Potter: Wizards Unite. Produkcja doczekała się pierwszej zajawki.

15.11.2018
10:13
harry potter: wizards unite
REKLAMA
REKLAMA

Od światowej premiery ostatniej części cyklu Harry Potter minęło już ponad dziesięć lat. A popularność świata wykreowanego przez J.K. Rowling wciąż jest ogromna. Już 16 listopada do polskich kin wchodzi nowa część serii Fantastyczne zwierzęta umiejscowionym w świecie magii i czarodziejstwa pt. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Dużym zainteresowaniem cieszą się także gry wideo z Harrym Potterem.

Niestety, niejednokrotnie fani książek J.K. Rowling doznali srogiego zawodu, gdy chodziło o różnorakie adaptacje. Ostatnim z nich była gra mobilna Harry Potter: Hogwarts Mystery, która żądała ciągłych mikropłatności i zupełnie rozminęła się z wcześniejszymi zapowiedziami o ciekawym RPG-u.

Szanse na odzyskanie zaufania potteromaniaków twórcy gier wideo dostaną dzięki Harry Potter: Wizards Unite.

Produkcja od studia Niantic ma połączyć świat realny z magią Harry'ego Pottera, w podobny sposób jak zrobiono to wcześniej z Pokemonami. Pokemon GO doczekało się od czasu swojej premiery mnóstwa klonów, które w nieudolny sposób próbowały naśladować rozwiązane znane z hitowej gry. Wizards Unite na szczęście nie będzie kolejnym z nich, ponieważ za produkcję odpowiadają ci sami ludzie, co w przypadku Pokemon GO.

REKLAMA

Pierwotnie mobilna gra miała zadebiutować już w 2018 roku, ale premiera została przesunięta o kilka miesięcy. W zamian za to doczekaliśmy się pierwszej zapowiedzi, która obiecuje niepowtarzalne doświadczenie na skraju realnego świata i magii. Według zapowiedzi mają mieć możliwość rzucania czarów, spotykania fantastycznych zwierząt i ikonicznych postaci. Harry Potter: Wizards Unite obiecuje także wielką tajemnicę do odkrycia  - być może związaną z pojawiającym się na zwiastunie plakatem, który ostrzega, że światu czarodziejów grozi ujawnienie.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale według zwiastuna Harry Potter: Wizards Unite ma trafić do graczy w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA