REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Heroes of Might and Magic III HD na Androida kosztuje 42 złote i… działa paskudnie

Dobra robota, Ubisoft! Francuzi po raz kolejny udowodnili wszystkim graczom, że zasługują na miało „nowego EA”. O ile Electronic Arts skutecznie zmienia wizerunek na lepszy, tak gigant z Paryża popełnia gafę za gafą. Najlepszym na to przykładem jest najnowsze Heroes of Might and Magic III w mobilnym wydaniu HD.

29.01.2015
18:37
Heroes of Might and Magic III HD na Androida kosztuje 42 złote i… działa paskudnie
REKLAMA
REKLAMA

Dokładnie 41 złotych i 72 grosze – tyle życzy sobie wydawca Ubisfoft za kultową, wiecznie żywą grę Heroes of Might & Magic III w mobilnym wydaniu HD. Chociaż stawka jest zaporowa, nie jest to nic nowego w świecie cyfrowej dystrybucji klasyków. Podobne pieniądze za swoje produkty żąda Square-Enix, karmiąc graczy kolejnymi odsłonami swoich kultowych gier, z serią Final Fantasy na czele.

Heroes of Might and Magic III HD 2

Mimo wszystko za nieco ponad „cztery dychy” spodziewałbym się, że dostanę wersję z wszystkimi możliwymi dodatkami i rozszerzeniami. Przede wszystkim oczekiwałbym, że aplikacja będzie działać jak w zegarku, co również nie jest tutaj takie oczywiste. Heroes of Might & Magic III przysparza wielu problemów, z obsługą interfejsu na czele.

Aplikacja lubi się zawiesić i bez żadnego ostrzeżenia dokonać żywota.

Nawigacja na mniejszych ekranach jest niezwykle uciążliwa, z kolei sama wartość HD opisywanego programu jest wysoce dyskusyjna. W sieci da się znaleźć całe mnóstwo modyfikacji ulepszających grafikę w podobny sposób. Można było sądzić, że podmiot posiadający prawa do marki oraz cały sztab utalentowanych programistów i grafików może zdziałać cuda. Tak się jednak nie stało. Boli również, że Heroes of Might & Magic III HD to zaledwie podstawowa edycja gry.

Jeżeli liczyliście na którykolwiek z dodatków – srogo się zawiedziecie. Nie to, żebym wątpił w ich wydanie na smartfony i tablety. Ubisoft czuje zew pieniądza, z kolei ekrany informujące o wewnętrznym zakupie rozszerzenia to dzisiaj bardzo powszechna praktyka. Dwa dodatki, dajmy na to po 20 złotych każdy, to przecież niemal drugie tyle co podstawowa edycja programu.

Heroes of Might and Magic III HD 1

Boli, że Francuzi tak nieumiejętnie grają na sentymentach graczy.

REKLAMA

Uruchamiając Heroes of Might & Magic III HD i ponownie słysząc jedyną w swoim rodzaju muzykę z głównemu menu można dostać autentycznych ciarek. Nawet w tak niedopracowanej edycji gra jest niesamowita i jedyna w swoim rodzaju. To prawdziwy, ponadczasowy skarb dla każdego miłośnika strategii oraz zabawy trybie kooperacji i rywalizacji. Cieszy, że po tylu nielegalnych próbach przeniesienia HoMM III na nasze dotykowe ekrany w końcu zostało to wykonane w zgodzie z prawem. Szkoda tylko, że nie na poziomie, na jaki ten tytuł naprawdę zasługuje.

Liczę tylko, że Ubisoft odpowiednio szybko zajmie się łataniem błędów, tak jak miało to miejsce zaraz po premierze Assassin’s Creed: Unity. Niestety, nie mogę potwierdzić, czy podobne niedogodności mają miejsce w aplikacji przeznaczonej dla systemu iOS.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA