REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Oto kilka aplikacji, które pozwolą wam nadążyć za ulubionymi serialami

Wielka, świąteczno-zimowa przerwa w świecie telewizyjnych seriali dobiega już końca. Kolejne amerykańskie stacje filmowe przypominają o swoich ofertach, atakując nas zwiastunami zrealizowanymi nie gorzej niż w przypadku hollywoodzkich produkcji. Aby być na bieżąco z ulubionymi serialami i odnaleźć się w tej telewizyjnej ofensywnie, przygotowałem dla was kilka sprawdzonych rozwiązań.

13.01.2015
12:01
Kilka aplikacji, które pozwolą wam nadążyć za serialami
REKLAMA
REKLAMA

Mam urządzenie z Androidem

Posiadacze mobilnych urządzeń z systemem Android mogą cieszyć się szeroką ofertą aplikacji służących do śledzenia ulubionych seriali. Wiele z nich jest darmowych oraz oferuje usługi na naprawdę wysokim poziomie. Moim ulubionym programem tego typu jest SeriesGuide, z którego korzystam nieprzerwanie od kilku miesięcy.

Zdecydowałem się na SeriesGuide ze względu na cztery najważniejsze filary – prostotę obsługi, obecność polskiego języka, synchronizację z platformą Trakt oraz wsparciem nie tylko zagranicznych, ale również polskich seriali. Niestety, wadą aplikacji są powiadomienia, a raczej ich brak. Jeżeli chcecie, aby wasz smartfon wibrował w kieszeni kiedy tylko pojawi się nowy odcinek waszego ulubionego serialu, trzeba wykupić roczny abonament. Na całe szczęście ten wynosi zaledwie 8 złotych za 12 miesięcy użytkowania.

Mam urządzenie z Windows Phone

W sklepie Windows Phone użytkownicy nie posiadają tak szerokiego wyboru jak w Google Play. Nie oznacza to jednak, że system Microsoftu nie posiada odpowiedniej aplikacji do śledzenia seriali. Za najlepsze darmowe rozwiązanie zdecydowanie uznaję TVShow w wykonaniu programisty Rudy’ego Huyna.

TVShow posiada wszystkie podstawowe funkcje, jakie możemy oczekiwać od programu tego typu. W przeciwieństwie do propozycji na Androida, kafelkowa aplikacja nie wspiera jednak języka polskiego ani polskiej bazy produkcji, co dla wielu może być ogromnym minusem. Podobnie jak w przypadku SeriesGuide, TVShow również nie powiadamia o nowych odcinkach ulubionych seriali, o ile nie wykupi się możliwości premium. Wydatek z tym związany jest bardzo niski, bo ustalony na poziomie 5 złotych.

Mam urządzenie z iOS

Zabawne, ale to właśnie w iTunes App Store mam największy problem ze znalezieniem odpowiedniej aplikacji dla siebie. Wiele z proponowanych programów jest płatnych, z kolei darmowe rozwiązania bardzo często skupiają się na integracji z niedziałającymi w Polsce usługami takimi jak Hulu czy Netflix.

Z tego powodu korzystam z programu, który może nie jest najbardziej popularnym rozwiązaniem w iTunes App Store, ale posiada wszystkie potrzebne mi funkcje. Mowa o darmowym TVShow Time. Aplikacja nie tylko pozwala na śledzenie ulubionych produkcji telewizyjnych, ale posiada również polską wersję językową oraz notyfikacje. Bezsprzeczną wadą programu jest mała możliwość personalizacji w opcjach, lecz na ten moment nie spotkałem równie funkcjonalnej aplikacji tego typu. Jeżeli posiadacie ciekawszą alternatywę – proszę o informacje w komentarzach.

Chcę śledzić ulubione seriale na stacjonarnym komputerze

W takim przypadku jedna witryna internetowa wybija się na tle całej reszty. Mowa o znanej wśród miłośników seriali platformie Trakt.tv. Lepszego, bardziej kompleksowego oraz wszechstronnego rozwiązania po prostu nie ma. Zwłaszcza od kiedy Trakt uległ gruntownej przebudowie, wzbogacając się o jeszcze więcej funkcji.

trakt

Oczywiście podstawowym filarem Trakt.tv jest możliwość śledzenia informacji na temat ulubionych seriali oraz filmów. Internetowa platforma posiada jednak znacznie większe możliwości, w głównej mierze oparte na silnym wątku społecznościowym. Witryna wyraźnie ewoluuje w „GoodReads dla miłośników seriali”, znajdując swoją niszę między takimi molochami jak RottenTomatoes i IMDB. Dodajmy do tego kapitalną oprawę wizualną oraz współpracę z wieloma aplikacjami, a wychodzi nam z tego usługa niemal doskonała.

REKLAMA

Jeżeli korzystacie z innych, waszych zdaniem godnych uwagi rozwiązań, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA