REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Łap smartfona i ruszaj w miasto. Polacy kuszą terenowym survival-horrorem na Androida

W Google Play pojawiła się ciekawa aplikacja prosto z Polski. Zombie: Virus81 to połączenie strzelaniny z wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość grą terenową.

30.07.2015
18:50
Zombie: Virus81 - Łap smartfona i ruszaj w miasto
REKLAMA
REKLAMA

Wielu próbowało już swoich sił z rozszerzoną rzeczywistością. Sony i ich PS Vita, Nintendo ze swoim 3DS-em czy setki deweloperów tworzących aplikacje na Androida, Windows Phone bądź iOS. Niestety, mało komu taka sztuka się udaje. Zsunięta na świat rzeczywisty nakładka najczęściej jest nieprecyzyjna, niedokładna, nieintuicyjna i problematyczna w obsłudze. Dlatego polskie Zombie: Virus81 instalowałem bez żadnych oczekiwań.

Zombie: Virus81 to darmowa aplikacja, która do działania potrzebuje obiektywu aparatu oraz włączonej lokalizacji.

To właśnie na podstawie naszego prawdziwego położenia gra buduje całą otoczkę. Korzystając z rzeczywistych map terenowych, aplikacja zamienia je na pole bitwy, po których wałęsają się żywe trupy i na których rozmieszczone są cele do wykonania. Inaczej niż w przypadku większości produkcji AR, w Zombie: Virus81 niczego nie osiągnie się siedząc na czterech literach i poruszając dookoła smartfonem.

zombie virus 81

Gra wymaga od posiadacza mobilnego urządzenia nieustannego poruszania się. Pokonywania odpowiednich dystansów, którymi nieraz są całe ulice. Tylko tak można dojść do celu misji czy napotkać przeciwników. Nie obejdzie się więc bez chodzenia ze smartfonem na wysokości oczu, rozglądając się niczym azjatycki turysta robiący zdjęcia wszystkiemu, co tylko możliwe.

REKLAMA

Musicie przyznać, że brzmi to bardzo ciekawie. Niestety, w parze ze świetnym pomysłem nie idzie świetne wykonanie. O ile nie mogę niczego zarzucić mierzonym dystansom czy płynności działania (testowane na Note 4), same „mięso”, sama wymiana ognia, nie jest już tak emocjonująca. Zombie: Virus81 obnaża wtedy swoje braki, oferując średniej jakości potyczki z trójwymiarowymi, wkomponowanymi w szkiełko prawdziwego świata maszkarami.

Nie oznacza to, że nie można dać Zombie: Virus81 szansy. Twórcom z Polski należy się uznanie za sam pomysł i podjęcie się ciężkiej próby wykonania gry z rozszerzoną rzeczywistością na przyzwoitym poziomie. Aplikacja jest w pełni darmowa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyście sami przetestowali ją na waszych urządzeniach mobilnych. Odsyłacz do Google Play znajdziecie poniżej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA