REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Najlepsza przygodówka świata

Czy zastanawiałeś się kiedyś która z przygodówek zdobyła sobie największe uznanie i poklask? Serwis Gamerankings.com oraz jego polski odpowiednik Gameranking.pl zbierają recenzje z prasy branżowej i na ich podstawie wyciągają średnią. Porównując wyniki uzyskane przez przygodówki, które oceniło przynajmniej pięć czasopism/portali powstało ciekawe zestawienie. Pozwala ono dojść do naprawdę interesujących wniosków...

12.08.2006
17:50
Rozrywka Blog
REKLAMA

Wyniki są co najmniej zaskakujące. O ile pierwsza trójka specjalnie nie zadziwa (na pierwszym miejscu ze średnią ocen 92,6% uplasował się Grim Fandango, tuż za nim z kolejno 88,6% i 88,2% The Beast Within i Najdłuższa Podróż), to obecność na miejscu 16 przez wielu krytykowanej trzeciej części Broken Sworda, która znacznie wyprzedza poprzedników to spore zaskoczenie. Całkiem ładnie wypadł niedawny Fahrenheit, który zadowolił się ósmą lokatą (średnia ocen 84,5%). Pierwszą dziesiątkę zamyka kultowa Syberia, która o osiemnaście lokat wyprzedza część drugą. Dziwi dość niska pozycja The Nomad Soul i Still Life (obie ze średnią 75% uplasowały się na 52 i 53 miejscu). Najgorszą grą przygodową została okrzyknięta trzecia część Dragon's Lair, której średnia ocen wynosi niemal 25%.

REKLAMA

Nieco inaczej sytuacja ma się w polskim zestawieniu. Tu prym wiedzie Fahrenheit ze średnią 86%. Zaraz za nim jest czwarta część sagi Myst o podtytule Objawienie, zaś na trzecim miejscu podobnnie jak za granicą zadomowiła się Najdłuższa Podróż (choć dzieli je ex aequo z pierwszą Syberią). Still Life i Syberia II zajmują kolejno 7 i 8 miejsce, zaś górujący na zachodzie Grim Fandango zamyka pierwszą dziesiątkę. Tym razem Broken Sword 2 wyprzedził młodszego brata o niecały procent. Za najgorszą przygodówkę polska prasa uznała rodzimą Alidę (50%).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA