REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Najlepsze komedie w serwisie Netflix. Wybieramy 10 tytułów

Netflix dysponuje nie tylko pokaźną biblioteką hitowych seriali, ale również filmów, a te komediowe często potrafią rozbawić do łez. Wybraliśmy najlepsze komedie serwisu, w których główną rolę odgrywa nie tylko gwiazdorska obsada, ale i historie doprowadzające albo przez śmiech do bólu brzucha, albo do zeszklonych ze wzruszenia oczu.

16.07.2023
6:05
Najlepsze komedie w serwisie Netflix. Wybieramy 10 tytułów
REKLAMA

Niewdzięczny jest często ten komediowy gatunek. Bo jak nie rozbawi, to znaczy, że mierny i nie warto w ogóle zapuszczać się w netfliksową bibliotekę, a już na pewno nie polecać dalej. I chyba zgodzimy się wszyscy, że Netflix nie zawsze pokazuje klasę, jeśli chodzi o produkcje komediowe i zazwyczaj trzeba kopać głębiej, aby dotrzeć do czegoś wartego uwagi albo zrezygnować z poszukiwań wrócić do rewatchowania starych, dobrych klasyków kina. Mimo to czasem nie dobry żart jest najważniejszy, a obserwowanie swoich ulubionych aktorów w zupełnie nowych rolach. Dlatego, czasem w akcie desperacji, a czasem po prostu w celu umilenia sobie leniwego popołudnia, warto zerknąć na to, jakie komedie są wśród widzów najwyżej oceniane i przede wszystkim do komedii się nie zrażać, bo ten gatunek ma swoje różne, specyficzne oblicza.

REKLAMA

Najlepsze komedie w serwisie Netflix: 10. "Mamy tu ducha" (2023)

Choć komedia "Mamy tu ducha" nie zebrała wysokich ocen, to mimo wszystko warto rzucić na nią okiem, choćby ze względu na gwiazdorską w obsadę - w rolach głównych zagrali bowiem Anthony Mackie oraz David Harbour, a obok nich pojawiła się Jennifer Coolidge z "Białego Lotosu". Film opowiada historię rodziny, która wprowadziła się do nowego - i jak się później okazało - nawiedzonego domu. Kiedy okazuje się, że dom zamieszkiwany jest przez ducha Ernesta, nowi mieszkańcy posiadłości stają się gwiazdami mediów społecznościowych. Wzbudzają oni zainteresowanie nie tylko internautów, ale również CIA. Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Christopher Landon.

Netflix: zwiastun filmu "Mamy tu ducha" (2023)

9. Zabójczy rejs (2019)

Film "Zabójczy rejs", który doczekał się sequelu "Zabójcze wesele", to jedna z tych komedii, którą także warto zobaczyć dla samej obsady. W rolach głównych zagrali bowiem Adam Sandler, który wcielił się w nowojorskiego policjanta, a także Jennifer Aniston jako jego żona. Kiedy małżeństwo postanawia wyruszyć w podróż po Europie, przypadkowo spotkany w samolocie mężczyzna zaprasza ich na spotkanie na pokładzie luksusowego jachtu. Sprawy przybierają niespodziewany obrót, gdy okazuje się, że właściciel statku, miliarder Malcolm Quince, zostaje zamordowany, a nowo poznane małżeństwo znajduje się na liście głównych podejrzanych.

Netflix: zwiastun filmu "Zabójczy rejs" (2019)

8. Czerwona nota (2021)

Gdy "Czerwona nota", wtedy film z największym budżetem w historii Netfliksa, zadebiutował w serwisie, niemal natychmiast podbił serca widzów platformy, którzy oglądali komedię w gwiazdorskiej obsadzie przez setki milionów godzin. Przed ekrany przyciągnął najpewniej Dwayne Johnson, który wcielił się w najlepszego behawiorystę FBI - Johna Hartleya. W czasie pościgu za najbardziej poszukiwanymi przestępcami na świecie, znajdującymi się na czerwonej nocie - globalnym liście gończym Interpolu - Hartley przypadkowo trafia w sam środek brawurowego skoku. Okazuje się, że aby złapać najbardziej niebezpiecznego złodzieja dzieł sztuki, znanego jako "The Bishop", agent FBI musi iść na współpracę z jego rywalem Nolanem Boothem, w którego wcielił się Ryan Reynolds.

Netflix: zwiastun filmu "Czerwona nota" (2021)

7. Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga (2020)

"Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" w reżyserii Davida Dobkina opowiada historię Larsa i Sigrit, dwojga wyjątkowo ambitnych muzyków, w których wcielili się Will Ferrell i Rachel McAdams. Kiedy małomiasteczkowi artyści dostają szansę na reprezentowanie swojego kraju w najpopularniejszym konkursie piosenki na świecie, nie wahają się i postanawiają wziąć w nim udział, by udowodnić, że każdy może spełnić swoje marzenia. W obsadzie znaleźli się także Pierce Brosnan, Dan Stevens i Mikael Persbrandt.

Netflix: zwiastun filmu "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" (2020)

6. Noc w przedszkolu (2022)

Jedną z komedii serwisu Netflix, którą również warto obejrzeć, jest polska produkcja "Noc w przedszkolu" w reżyserii Rafała Skalskiego. W obsadzie znaleźli się Lena Góra, Zbigniew Zamachowski, Aleksandra Domańska i Dobromir Dymecki. Akcja filmu rozgrywa się w przedszkolu, gdzie podczas próby generalnej jasełek dochodzi do sabotażu przedstawienia przez mężczyznę, który staje w obronie syna swojej dziewczyny, by uniemożliwić grupie ekscentrycznych rodziców wyrzucenia 5-latka ze szkoły. Tymczasem okazuje się, że główny bohater w końcu zaczyna dojrzewać do roli ojca.

Netflix: zwiastun filmu "Noc w przedszkolu" (2022)

5. I Don't Feel At Home In This World Anymore (2017)

Nie bez powodu film "I Don't Feel At Home In This World Anymore" w reżyserii Macrona Blaira zdobył główną nagrodę jury na festiwalu Sundance. W tej produkcji Melanie Lynskey, zdobywczyni nagrody Gotham w kategorii najlepsza aktorka, wciela się w Ruth - opiekunkę, która przeżywa właśnie głęboki kryzys egzystencjalny. Kiedy okazuje się, że ktoś włamał się do jej domu, kobieta postanawia znaleźć i dopaść zdegenerowanych przestępców, odnajdując w tym swój utracony sens życia. Ruth nie działa jednak sama - w tej szalonej misji pomaga jej miłośnik sztuk walki i odrażający sąsiad - Tony, w którego wcielił się Elijah Wood.

Netflix: zwiastun filmu "I Don't Feel At Home In This World Anymore" (2017)

4. Glass Onion: Film z serii "Na noże" (2022)

Popularny sequel "Glass Onion" w reżyserii Riana Johnsona zadebiutował na Netfliksie pod koniec zeszłego roku. Zarówno pierwsza, jak i druga część historii z detektywem Benoit bardzo przypadła widzom do gustu. Główny bohater Benoit Blanc, w którego wcielił się Daniel Craig, nieoczekiwanie trafia do luksusowej rezydencji na greckiej wyspie. Na miejscu poznaje grupę znajomych ekscentrycznego miliardera Milesa Brona, którzy jak co roku znaleźli się na jego liście gości. Okazuje się jednak, że Benoit nie przyjechał tam relaksować się w promieniach słońca, gdyż będzie miał on kolejną, mroczną zagadkę do rozwiązania.

Netflix: zwiastun filmu "Glass Onion: Film z serii Na noże" (2022)

3. Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane) (2017)

Nominowany do nagrody na Festiwalu Filmowym w Cannes, film "Opowieści o rodzinie Meyerowitz" opowiada o trójce dorosłego rodzeństwa, które spotyka się w Nowym Jorku. Kiedy spierają się oni ze swoim złośliwym ojcem artystą i jego przestarzałą już twórczością, na jaw wychodzą zazdrość i urazy. W filmie w reżyserii Noah Baumbacha w rolach głównych wystąpili Adam Sandler, Ben Stiller, Dustin Hoffman oraz Emma Thompson.

Netflix: zwiastun filmu "Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)" (2017)

2. Nie patrz w górę (2021)

"Nie patrz w górę" warto obejrzeć choćby dla kreacji Jennifer Lawrence i Leonardo DiCaprio. Studentka astronomii Kate Dibiasky oraz profesor Randall Mindy odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa i że istnieje spora szansa jej zderzenia z Ziemią. Okazuje się jednak, że nikt zbytnio nie przejmuje się konsekwencjami, łącznie z prezydentką Orleanu, w którą wcieliła się Meryl Streep, a także telewizyjną prezenterką, którą zagrała Cate Blanchett. Kate i Randall, próbując ostrzec ludzkość przed zagrożeniem, doprowadzją do wielu niezręcznych sytuacji, do zderzenia komety z Ziemią pozostało jedynie 6 miesięcy, a czas ucieka.

Netflix: zwiastun filmu "Nie patrz w górę" (2021)

Najlepsze komedie w serwisie Netflix: 1. "Ballada o Busterze Scruggsie" (2018)

"Ballada o Busterze Scruggsie" to western w reżyserii braci Coen w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie - w rolach głównych pojawili się Tim Blake Nelson, James Franco, Liam Neeson, Harry Melling oraz Tom Waits. Film przedstawia sześć krwawych i brutalnych, ale też romantycznych i lekkich historii, których akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, gdzie nie brakuje ekscentryków z naładowanymi rewolwerami, Indian, rabusiów i kowbojów.

REKLAMA
Netflix: zwiastun filmu "Ballada o Busterze Scruggsie" (2018)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA