REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Najpopularniejszą grą na PSP jest…

Cóż, o pewnych produkcjach nie da się po prostu zapomnieć. Dla części graczy tytuły takie jak Torment czy Diablo zawsze będą wyznacznikiem jakości, niezależnie, ile czasu minęło od ich premiery. Dla posiadaczy PlayStation Portable taką grą jest Final Fantasy VII (pierwotnie powstałą na pierwsze PlayStation), która sprzedała się za pośrednictwem PS Store lepiej niż aktualne hity tego handhelda – LittleBigPlanet czy God of War.

21.03.2010
13:16
REKLAMA

Jak pokazują wyniki internetowej sprzedaży na początek roku 2010, stare jRPG od Square Enix triumfują w ilościach pobrań. Na pierwszym miejscu znajduje się Final Fantasy VII, zaraz za nim Final Fantasy VIII. Trzecie miejsce zajmuje… Tetris, zostawiając za sobą God of War: Chains of Olympus oraz Grand Theft Auto: Liberty City Stories. Szóste miejsce należy do LittleBigPlanet, siódme do kolejnego GTA, tym razem Vice City Stories. Ósmy jest Madden NFL 10, dziewiąte Gran Turismo (nowa wersja z 2009 roku). Listę dziesięciu najlepszych zamyka kolejny klasyk, tym razem od Capcom (Resident Evil 2).

REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że PSP to świetny nośnik dla hitów z pierwszego PlayStation, lecz wyniki zaskoczyły samych twórców ze Square Enix. Zmotywowały ich na tyle, że nad remake Final Fantasy VII na najnowszą konsolę SONY myślą coraz poważniej. Jakiś czas temu szefostwo studia wypowiadało się, że zrobili by to bez problemu, gdyby proces produkcji nie przekraczał jednego roku. Niestety, jest to raczej niemożliwe, biorąc pod uwagę rozbudowaną strukturę samej gry. Jakiś czas temu o chęci „przerobienia” Final Fantasy VII mówił główny producent Final Fantasy XIII, więc coś jest na rzeczy. Czekamy na więcej szczegółów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA