REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Neverwinter Nights wiecznie żywe

21.01.2007
11:55
REKLAMA

Są takie gry, które nawet po premierach swoich następczyni cieszą
się ogromną popularnością, czasem nawet przewyższającą sequele i
inne kontynuacje.

REKLAMA

Taki przypadek miał miejsce przy promowaniu drugiej części Call of Duty, kolejnych gier z serii Battlefield, Heroes of Might and Magic i jeszcze wielu, wielu innych tytułów. Dzisiaj pragnę na chwilkę zająć się tytułem z BioWare - Neverwinter Nights, czyli gry wiecznie żywej.

Po premierze Neverwinter Nights 2, gry stworzonej tym razem przez inne studio, wcześniej odpowiedzialne za Knights of the Old Republic 2, przestano plotkować o kolejnych łatkach do starego NWN, liczba nowo powstałych modów drastycznie spadła, a ilość ludzi grających w multiplayer`a spadła równie gwałtownie jak po przejściu potężnej zarazy. Cóż, to było do przewidzenia, że jak przyjdzie następca lepszy w każdym calu, to w graczach obudzi się zachłanność i swój dotychczas ukochany tytuł, zepchną na dalszy plan. Studio BioWare nie daje jednak za wygraną i ponowne stara się wskrzesić swoje ponad czasowe dzieło. Nie tak dawno wypuścili oni nowego oficjalnego moda i to za darmo, który jak się okazało, jest częścią dodatków z wersji Premium.

REKLAMA

Darkness over Daggerford, bo tak brzmi nazwa tegoż mini dodatku, zapewni nam dodatkowe 35-4o godzin zabawy, doda nowy świat i wiele ciekawych przedmiotów. To na co warto zwrócić uwagę, to poprawiona grafika. Podmieniono znaczą część tekstur z oficjalnej gry oraz dodano kilka nowych, które w akcji prezentują się o wiele lepiej. Plik waży trochę ponad 221 MB i można go pobrać STĄD. Szczerze polecam, bo zabawa jest przednia i te kilka godzin, które udało mi się do tej pory poświęcić na DoD spędziłem przyjemniej niż z całym singlem, a tego mimo wielu błędów i momentami nudnych okresów, zawsze wysoko ceniłem.

EDIT: Mod ten dostał niezależną nagrodę na Festiwalu Gier RPG w 2oo7 roku, za najlepszą produkcję tego typu w ostatnim czasie. Takie wyróżnienie samo w sobie powinno być wystarczającym potwierdzeniem "fajności" tego pliku. Naprawdę warto ściągnąć!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA