REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Zapomnij o Pokemon GO. The Pokemon Company zapowiada PokeLand dla Androida oraz iOS

Pokemon GO to jedna z największych, najważniejszych i najbardziej dochodowych aplikacji całego 2016 roku. Nic dziwnego, że The Pokemon Company idzie za ciosem, wydając na smartfony kolejną grę ze stworkami - PokeLand.

31.05.2017
20:14
Zapomnij o Pokemon GO. Nadchodzi PokeLand dla Androida oraz iOS!
REKLAMA
REKLAMA

Czym ma być PokeLand? Pod względem rozgrywki nadchodzącej grze najbliżej do Pokemon Rumble wydanego w 2009 roku. Wtedy gracz skupiał się na toczeniu walk w chronologicznej kolejności, poruszając się do przodu po lokacjach ułożonych w linearnej strukturze. Co ciekawe, w Pokemon Rumble walki były toczone w czasie rzeczywistym, w przeciwieństwie do turowych starć z Pokemonów dla 3DS-a.

PokeLand zostanie podzielony na sześć głównych wysp, 54 lokacje oraz 134 stworki.

Co widać na pierwszych zrzutach ekranu, produkcja będzie się rozgrywać w pełni trójwymiarowym środowisku. PokeLand najprawdopodobniej nie skorzysta z rozszerzonej rzeczywistości, tak jak Pokemon GO. Czyli koniec z wchodzeniem na czyjąś posesje, aby złapać kolejną Rattatę. Naruszanie czyjegoś domowego miru pozostanie domeną poprzedniej produkcji The Pokemon Company dla smartfonów i tabletów.

PokeLand na japońskiej witrynie class="wp-image-86419"

Co ciekawe, PokeLand wykorzysta integrację z kontem Nintendo, za pomocą którego obsługuje się na przykład Nintendo Switcha. To samo konto wykorzystuje Super Mario Run, Fire Emblem Heroes, a także wciąż niewydane w Polsce Miitoto. Produkcji czerpiących ze wspólnego konta z czasem ma jedynie przybywać, tak samo jak benefitów uzyskiwanych za przypisywane do konta punkty.

REKLAMA

Na ten moment PokeLand działa jedynie w formie mocno ograniczonej, zamkniętej bety, do której zyskało dostęp jedynie 10000 pierwszych zainteresowanych w Japonii. Nie wiadomo, kiedy testy zostaną rozszerzone na pozostałe kraje. Nie znamy także przybliżonej daty światowej premiery aplikacji PokeLand. Jednak chyba już teraz możemy być pewni, że to program skazany na sukces.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA