REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Polska premiera gry Need for Speed: Carbon

Electronic Arts Polska poinformowało, że wydana pod marką EA gra Need for Speed Carbon trafiła dziś do sklepów na całym świecie.

03.11.2006
16:04
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Tytuł wyprodukowany przez kanadyjskie studio EA Black Box przenosi fanów gier wyścigowych ze spowitych adrenaliną ulic miasta na zakręty zabójczego kanionu.

REKLAMA

W śmiały sposób rozwijająca pomysły znane z poprzednich części, gra Need for Speed Carbon podkręca atmosferę nielegalnych wyścigów, wprowadzając do gry rywalizację w niebezpiecznym kanionie. W tym mrocznym miejscu, reputację oraz przejęte wcześniej terytoria można utracić dosłownie na każdym zakręcie! Powalająca na kolana grafika oraz rewelacyjne efekty specjalne gwarantują uzależnienie od karkołomnych wyścigów, w których stawką jest coś więcej niż tylko zwycięstwo.

Twórcy Need for Speed Carbon skoncentrowali się przede wszystkim na tzw. fizyce gry, co zaowocowało prawdziwie autentycznym klimatem wyścigów. Dostępne w grze trzy klasy pojazdów - tuningowane, muscle i egzotyczne - zostały zaprojektowane z myślą o podkreśleniu różnic między poszczególnymi samochodami. Już w chwili naciśnięcia pedału gazu, gracze przekonają się, że każdy z ponad 50 dostępnych w grze pojazdów zachowuje się na drodze w odmienny sposób. Need for Speed Carbon to także zupełnie nowe możliwości tuningu, pozwalające na przeprowadzanie dowolnych modyfikacji aut. Wszystko za sprawą przełomowej technologii Autosculpt, która daje pełną swobodę projektowania wyglądu i zwiększania mocy samochodów. Dzięki opcji wieloosobowej rywalizacji w sieci, nowoczesnym rozwiązaniom graficznym i zaawansowanym narzędziom do tuningu, Need for Speed Carbon zapoczątkowuje nową erę gier wyścigowych.

"Seria Need for Speed nieustannie proponuje innowacyjne rozwiązania i tym razem nie jest inaczej." - powiedział Larry LaPierre, kierownik produkcji gry. "Oferując niespotykane wcześniej wyścigi w kanionie, odnowiony tryb driftingu oraz rewolucyjne narzędzia do tuningu, mamy wrażenie, że udało nam się stworzyć grę wyścigową nowej generacji."

Gra została wydana w polskiej wersji językowej na PC DVD i PlayStation2. W wersji angielskiej ukazała się również na konsolę Xbox 360.

Ponadto, w sklepach dostępna jest ekskluzywna edycja kolekcjonerska, na PC DVD oraz PS2. Need for Speed Carbon Collector's Edition zawiera m.in. trzy wyjątkowe samochody, sześć nowych wyścigów oraz dodatkową płytę DVD. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów tuningu!

REKLAMA

Za tydzień, 10 listopada odbędzie się premiera wersji na konsole przenośne: Nintendo DS, Game Boy Advance oraz PSP.

Informacja prasowa EA Polska

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA