REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Premiera: 'March of the Eagles' już oficjalnie w dystrybucji cyfrowej

Po niezwykle udanym Crusader Kings II, studio Paradox Interactive po raz kolejny oferuje możliwość wcielenia się w skórę możnowładców ówczesnej Europy. Tym razem tłem historycznym jest epoka wielkich podbojów napoleońskich.

19.02.2013
21:02
REKLAMA
REKLAMA

Crusader Kings II: Mroczne Wieki to jedno z zeszłorocznych „strategicznych” odkryć, które bez nadzwyczajnego, marketingowego szumu zebrało okazałe oceny i uznanie wśród graczy. March of the Eagles  jako duchowy spadkobierca Napoleon Campaign’s jest typową strategią turową, w której istotny jest praktycznie każdy element działalności państwa. Począwszy od rozwoju infrastruktury, poprzez rozbudowę armii, kończąc na umiejętnych zabiegach w stosunkach dyplomatycznych.

Te ostatnie stanowiły chleb powszedni Mrocznych Wieków, stanowiąc jednocześnie jeden z kluczowych części rozgrywki, czyniąc ją jednocześnie niezwykle wciągającą. Większy sukces przynosiło niekoniecznie liczne i dobrze wyszkolone wojsko, a brak skrupułów w eliminowaniu kolejnych dziedziców tronu. Dość wymagający poziom trudności, został w późniejszym etapie rekompensowany przez satysfakcję z rezultatów widocznych na mapie.

March of the Eagles stawia nas przed wyborem służenia Napoleonowi i realizowania jego mocarstwowych zapędów, bądź też w opozycyjnych monarchiach tamtego okresu. Niebagatelny wpływ na realizm rozgrywki stanowi fakt obecności ponad sześciuset autentycznych postaci historycznych, uposażonych w specjalne umiejętności.

REKLAMA

W dziele studia Paradox nacisk położono również na kwestie zarządzania i organizacji armii. Począwszy od jej wyszkolenia, aż po jej zaopatrzenie i morale w czasie walki – w tych sferach udział gracza jest nadzwyczaj istotny. Tryb multiplayer (jako ogólnie przyjęty standard) umożliwia rozgrywkę maksymalnie ośmiu osobom w czasie jednej kampanii.

Premierowa cena to 19,99€ w ofercie Steam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA